Başer, Toki Konutları bitme noktasında

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, 2011 yılında başlanan ve teslim edilememesi nedeniyle hak sahiplerinin mağdur olduğu TOKİ konutlarında çalışmaların bitme noktasına geldiğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 08 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 09:25

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, beraberinde Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ve bazı partililerle birlikte Cezaevi karşısında devam eden 482 dairelik TOKİ konutlarında incelemelerde bulundu.

Teslim süresinin uzaması nedeniyle hak sahiplerinin mağduriyetlerini ileri sürerek şikayetçi oldukları konutlar için müjdeli haberi Milletvekili Başer verdi. Başer, ziyareti sırasında firma yetkilileri ile sohbet ederek bilgi aldı.

TOKİ konutlarının en kısa süre içerisinde tamamlanması ve hak sahiplerine teslim edilmesi noktasında hassasiyet gösterilmesini isteyen Başer, vatandaşların mağdur edilmesinin doğru olmadığını aktardı.

Hak sahiplerinin evlerinin tesliminin geciktiği yönündeki şikayetlerinin kendilerine de iletildiğini vurgulayan Başer, konut alanında fazla bir çalışmanın kalmadığını kaydetti. Konutların oturulacak derecede tamamlandığına değinen Başer, “Konutların tamamına yakını şu an itibari ile oturulacak dereceye gelmiş durumda. Sadece birkaç blokta asansörlerin montajları yapılıyor. Bunun dışında çevre düzeni ve peyzaj durumu da bitmiş durumda. TOKİ heyetinin vereceği rapor doğrultusunda eksikliklerin durumuna göre tadilat ve onarımlar başlayarak en kısa zamanda tamamlanacak ve yüklenici firma geçici kabul ile konutları TOKİ’ye eksiksiz bir şekilde teslim edecek. TOKİ’de tekrar yapacağı incelemeler doğrultusunda konutları hak sahiplerine en kısa zamanda teslim edecek. Önümüzdeki ay içerisinde çalışmaların tamamlanarak, en güç Temmuz ayı içerisinde konutların tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek. Konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz” dedi.

TOKİ tarafından Yozgat’a 5 bin 237 konut inşa edildiğini dile getiren Başer,  9 okul, 7 hastane, 7 cami, pansiyon, yurt, spor salonu ve çeşitli kamu binalarının gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Başer,  TOKİ’nin Yozgat’ta yaptığı yatırımların toplamı yaklaşık 788 milyon lira olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler: yusuf başer   toki   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki