Bozok Üniversitesi’nde eğitim gören erkek ve kız öğrencilerinin barınma sorunları büyük ölçüde giderildi. Yozgat’ın gelişim ve kalkınmasında lokomotif görevi üstlenen Bozok Üniversitesi’nde eğitim öğretim gören öğrencilerin barınma sorunu otel konforunda inşa edilen yurtlarla gideriliyor.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, kentin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan üniversite öğrencilerine otel konforunda yurtlar inşa edildiğini ve üniversite öğrencilerinin barınma sorununun kalmadığını bildirdi

YAKINDAN TAKİP
Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusut Başer, Bozok Üniversitesi ile yakından ilgilenirken, fırsat buldukça üniversite öğrencilerini dinliyor. Yozgat’a yaptığı her ziyarette Bozok Üniversitesi ve yurtları gezen Milletvekili Başer, sorunlara da yerinde tespitte bulunarak çözüm üretiyor.

BARINMA SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Yozgat’ta inşaatı devam eden bin 200 kişilik öğrenci yurdunda çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Odaları bazalı yatak sistemli olarak tasarlanan yurt, çalışma odası ve banyo, giysi dolabı, buzdolabı, katlarda etüt salonu ve mescidiyle öğrencilere otel konforunda barınma imkanı sunuyor

Kasım ayın sonunda tamamlanması öngörülen yurt inşaatında incelemelerde bulunan Milletvekili Yusuf Başer, yetkililerden bilgi aldı. Yurt odalarını gezen Milletvekili Başer,  inşaatın büyük bölümünün tamamlanmış olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti aktardı.

Milletvekili Başer, yurdun hizmete girmesi ile birlikte öğrenci alımına başlayacaklarını ifade etti. Başer, öğrencilerin beş yıldızlı otel konforunda barınacaklarını söyledi.

Başer, ‘İnşaatı devam eden yurt, üniversite öğrencilerine hizmet verecek.  Odalarda yatak, dolap, masa, sandalyenin yanı sıra temel ihtiyaçları gidermeye yönelik lavabo ve duşlar da bulunuyor. Her katta bir çalışma salonu bulunan blokların zemin katlarında ise kafeteryalar yer alıyor.

Yalnızca kızlara yönelik olacak olan yurdun güvenliği de üst düzeyde tutulacak.  Dinlenme alanlarının yanı sıra, öğrencilerin sportif aktivitelerini sürdürebilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılacak. Yurt binasını altında işyerleri bulunacak’ dedi.

YENİ YURTLAR İNŞA EDİLECEK
Milletvekili Başer, yüksek öğrenim öğrencilerinin barınma sorununun giderilmesi için yeni yurtlar yapılacağını bildirdi. Başer, yurtlarda mevcut kapasitenin 4 bin olduğuna değinerek, bin 200 kişilik yurdun devreye girmesi ile kapasitenin 5 bin 200’ye yükseleceğini bildirdi. Özel sektör tarafından Bin 50 kişilik bir yurt binasını yapılacağına dikkat çeken Başer, 2 bin 5oo kişilik ön anlaşmalı bir yurt binasının da yapılacağını aktardı.