Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer 1 Mart Muhasebeciler Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Milletvekili Başer yayımladığı mesajında şunları kaydetti. "1994 yılından bu yana, muhasebe mesleğinin ülke ekonomisi içindeki aktif rolü ve yaptığı kamusal görevin anlatılması amacıyla her yılın 1 Mart günü ”Muhasebeciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Muhasebecilik ülkemizde yeni yeni gelişmeye başlamış olup, meslek kanununda yapılan değişikliklerle de mesleğe yeni boyutlar kazandırılmıştır.

Ülkemiz vergi sisteminde özel bir yer tutan, vergi gelirlerinin artmasında ve düzenli toplanmasında da önemli katkı sağlayan muhasebecilik, mesleklerin mesuliyet bakımından en ağır ve en hassaslarından olan bir meslektir. Devlet ile iş dünyası arasında adeta bir köprü ve emin bir el olarak görevlerini sürdürmektedirler.

Düzenli ve sağlıklı bir ekonominin temelini denetim ve şeffaflık içinde kayıt ve belge düzeni oluşturmakta olup, muhasebe sistemi kurulmadan da işletmelerin gelişimi ve rekabet güçlerini artırmaları mümkün değildir.

Sağlıklı bir maliyet muhasebesi olmayan, etkin ve hızlı bir finansal muhasebe sistemi bulunmayan bir işletmenin rekabet etme şansı artık kalmamıştır. Muhasebe, işletmelere bu gücü sağlayacak en önemli araçtır.

Bu duygu ve düşüncelerle muhasebecilerimizin bu anlamlı gününü kutlar, hayat boyu sağlık mutluluk ve başarılar dilerim."