AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne terfi eden Yozgat Bozokspor kulübünü ziyaret ederek, kulüp yönetimini tebrik etti, yeni sezonda başarılar dileyip, takımın son durumu hakkında bilgi aldı. 

Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Bozok Stadında oynanan Bölgesel Amatör Ligi’ndeki temsilcimiz Yozgatspor ile Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi takımlarından Sorgun Belediyespor arasındaki hazırlık maçını izledi. 

Burada Yozgatspor ve Belediye Başkanı Kazım Arslan ile Sorgun Belediyespor Başkanı Nihat Künbetli’den takımlar hakkında bilgi alan Başer, her iki kulübe de başarı diledi. Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, daha sonra Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele verecek olan temsilcimiz Yozgat Bozokspor kulübünü ziyaret etti. 

Kulüp Başkanı Cenker Doğan’ı ve takımı başarılarından dolayı tebrik eden Milletvekili Başer, daha sonra takımın son durumu hakkında bilgi aldı. Doğan, Yozgat’taki tesislerin yeterli olmaması nedeniyle takımın çalışmalarını Ankara’da yapmak durumunda kaldığını, tesis konusundaki eksikliklerin giderilmesi noktasında proje hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi. 

Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ın hentbol Süper Ligi’nde temsilcisinin bulunmasının sevindirici oluğunu, tesis konusunda eksikliklerin giderilmesi konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti. Başer, ‘’Yozgat’ta sportif alanların standartların üzerine çıkartılması konusunda bizlere düşen görevi hem şahsım, hem de bakanımız ve milletvekili arkadaşlarımız yapmaya hazırız. Yozgat’ın birçok alanda eksikliklerinin olduğunu, bu eksiklikleri giderme noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar AK Parti iktidarları döneminde Yozgat’ın önemli eksiklikleri giderilmiştir, şimdi diğer eksikliklerinin ve taleplerin karşılanması noktasında çalışmalar yapıyoruz’’ diye konuştu.