Türkiye Fetullahçı teröre örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünü Uluslararası arenada anlatmak için atağa geçiyor.

Ak Parti Yozgat Milletvekili, Türkiye-Kanada Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Yusuf Başer’in de aralarında bulunduğu Dişişleri Komisyonuna üye AK PARTİ, CHP ve MHP’li milletvekillerinden oluşan heyet 07-11 Ağustos 2016 tarihleri arasında Kanada’ya gidecek.

Ottowa, Montreal ve Toronto’da şehirlerine gidecek olan heyet, Kanada parlamentosunda milletvekilleriyle görüşecek, Basın kuruluşları, Vatandaşlarımız ve Kanada-Türkiye iş Konseyi Başkanıyla bir araya gelecek.

Seyahat öncesi açıklamada bulunan Türkiye-Kanada Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer  “Türkiye 15 Temmuz’da FETÖ örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünü kahramanca mücadele ederek bertaraf etmiştir. Halkımız Demokrasiye, Devletine ve İradesine sahip çıkmıştır. Halkımız Başkomutanımız ve Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara çıkmış, Devletini , Egemenliğini ve İstiklalini kahramanlık destanı yazarak yeniden kazanmıştır. Fetullahçı Terör Örgütü gerçeğini müttefiklerimize ve dostlarımıza daha iyi anlatabilmek için Kanada’ya gidiyoruz. Bu seyahatimizde FETÖ terör örgütü gerçeğini  muhataplarımıza ve Kanada’da bulunan Vatandaşlarımıza ilk ağızdan anlatacağız. Hain FETÖ örgütüyle sadece Türkiye’de değil dünyanın her tarafında mücadele edeceğiz. İfadelerini kullandı.