Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, 12 Mayıs Hemşireler Günüsebebiyle bir mesaj yayımladı. 

Hemşireliğin; insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu beyan eden Milletvekili Başer, "Sağlık; bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biridir. Bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek gruplarından biri de hemşirelerdir." dedi.

Hemşireliğin, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslek olduğuna değinen Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Hemşireliğin, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslek olduğunu vurgulayarak, ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli ellerle birlikte, temelinde sevgi ve saygı yattığını vurguladı.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, yayımladığı mesajın devamında şunları kaydetti. "Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır. Bu nedenle, hemşirelerin, hem eğitim açısından hem de psikolojik, sosyal ve ekonomik açıdan desteklenmesi gereken bir meslek grubu olduğu ortaya çıkmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve tedavinin başarıya ulaşmasında etkin bir rol oynayan hemşirelerimiz, birey ve toplum sağlığının korunması, hastaların bilimsel esaslara göre bakımının yapılması konularında verdikleri hizmetlerle, insan sevgisiyle icra edilen kutsal bir mesleğin mensuplarıdır.

Ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden büyük bir gayret ve özveriyle mesleğini yerine getiren hemşirelerimiz, sağlık sektörünün vazgeçilmez temsilcileridir.                                                                                                                                                                                    İnsana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla hizmet sunan hemşirelik günümüzde, sağlık hizmetleri alanında ağır sorumluluklar üstlenen bir meslek olma özelliğini taşımaktadır.

Hemşirelerimizin, yaptıkları hizmetin ve mesleğin kutsallığı ölçüsünde, insan sevgisiyle dolu olan bu mesleğin sağladığı manevi hazzın, dünyanın hiçbir şeyi ile değişilemeyecek güzellikte olduğuna inanıyorum. 

Büyük fedakarlıklarla bu kutsal mesleklerini yerine getirmekte olan tüm hemşirelerin ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim."