Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Komisyon Başkanı Emrullah İşler ve Güvenlik ve istihbarat Komisyonu üyeleri  ile birlikte Fetullahçı terör örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan ve 47 şehit verdiğimiz Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire başkanlığına “geçmiş olsun” ziyaretinde bulundu.

Tank ve savaş uçaklarıyla yoğun bombardımana tutulan Özel Harekat Daire Başkanlığında incelemelerde bulunan Başer ve Komisyon üyelerine Harekat merkezinde bombalanan ve ağır hasar gören yerler gösterilerek bilgi verildi.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Başer; 15 Temmuz’da Türk Milleti kurtuluş destanı yazmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Milletimiz meydanlar inerek millet düşmanlarıyla kahramanca mücadele etmiştir. Egemenliğine, iradesine herşeyden önemlisi Devletine sahip çıkmıştır. Bu şanlı mücadelede Gölbaşı Polis Harekat Merkezindeki polis kardeşlerimiz canları pahasına kahramanca mücadele vererek bu kurtuluş savaşına en büyük desteği vermiş adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Allah onlardan razı olsun.  Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Devletin kılcal damalarına sirayet eden Hain Örgütle mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Devletimiz güçlüdür. Muktedirdir. Yaralarımıza hızla saracak terör ve teröristle mücadelemizi aynı kararlılıkla hainlere fırsat vermeden sürdüreceğiz.” Dedi.