AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, referandum çalışmaları için Fransa’ya uçtu. Milletvekili Başer, Lyon ve Marsilya’daki  gurbetçi vatandaşlar ve iş dünyasının temsilcileri ile bir araya gelecek.

Yozgat siyasetinin son dönemlerde yetiştirdiği önemli isimlerin arasında yer alan Yusuf Başer, AK Parti’nin seçim çalışmalarında en çok yararlandığı milletvekilleri arasında yer alıyor.

AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcılığını başarılı bir şekilde yürüten Milletvekili Başer’e kritik bir görev daha verildi. Milletvekili Başer, Türkiye ile Avrupa’nın bir çok ülkesinde yaşanan sıkıntılara rağmen Fransa’da referandum çalışmalarını yürütecek.

FRANSA’YA UÇTU
AK Parti, Fransa’da referandum çalışmalarının yürütülmesi için Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’i görevlendirdi. Milletvekili Başer, referandum çalışmalarını yürütmek, gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelmek ve iş dünyasıyla toplantı düzenlemek için Fransa’ya uçtu.

Milletvekili Başer, Fransa’daki programına Lyon bölgesinden start verecek. Fransa’da bir hafta kalacak olan Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Başer, DITIB merkezini ziyaret edecek. Daha sonra bölgenin önemli iş adamlarından Groupe Avenır’la bir görüşme yapacak. Başer, sandık kurullarında görev alacak vatandaşlarla genel bir değerlendirme de bulunacak. Başer, Lyon’da üç gün boyunca yapacağı toplantılar ve ziyaretlerin ardından Marsilya’ya geçecek. Milletvekili Başer, Marsilya’ya ağırlıklı olarak gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelerek, referanduma ilişkin değerlendirmeler yapacak.

AK Parti’nin 16 Nisan’da yapılacak referandum için yaptığı planlamalarda Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’i önemli bir görev vermesi dikkat çekiyor. AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevinde de başarılı çalışmalarıyla öne çıkan Başer, referandum sürecinde de partinin güvendiği isimlerin başında geliyor Milletvekili Başer, Almanya, Hollanda ve İsveç’te yaşanan olumsuzlukların aksine daha rahat bir referandum propagandası yapması bekleniyor.