Başer, Fetih Kutlu Olsun

Türk ve Dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan İstanbul’un Türkler tarafından fethinin 562. yıl dönümünü gurur ve kıvançla kutluyoruz.
Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 12:14

"İstanbul’un fethi, yalnızca bir dünya kentinin el değiştirmesi gibi basit bir olay değildir." diye ifade eden Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer "Tüm insanlığı sevgi, barış ve özgürlük ülkesine taşıma arzusudur.  29 Mayıs 1453’ten itibaren, İstanbul,  hoşgörünün, barışın, aklın, bilimin, özgürlüğün merkezi haline gelmiş; bu iklim İstanbul’dan bütün dünyaya dalga dalga yayılmıştır. İstanbul'un fethi, Avrupa'yı, özellikle Bizans'ı boğmakta olan insanlığın yüz karası orta çağ zulmünü tasfiye edip yerine sevgiye, şefkate, müsamahaya, yüksek bir ruh asaletine dayanan İslam medeniyetini inşa etmiştir."dedi.

Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Milletvekili adayı Av. Yusuf Başer, İstanbul'un Fethi'nin yıl dönümü münasebetiyle yayınladı basın açıklamasının devamında şunları kaydetti "Yüce peygamberimizin övgüsüne de yüzyıllar öncesinden mazhar olan fetih hareketi ile İstanbul, diğer inançlara hürmet esasıyla çok sayıda Türk-İslam eseri ile taçlandırılmıştır. İstanbul uzun yıllar İmparatorluk coğrafyasının beşeri, kültürel ve ticari bir kaynaşma merkezi olmuştur.  

Büyük hükümdar Fatih Sultan Mehmet’in genç yaşına rağmen ulaştığı bu başarıda, yenilikleri yakından izleyen, cesur ve kararlı kişiliğinin yanı sıra, kutlu bir yönetim ve hükümranlık davasını şuurlarında taşıyan dönemin bilgelerinin ve bilginlerinin de önemli katkıları bulunmaktadır.

Türkiye’mizin bugün de küresel güç dengeleri arasında sözü geçen, güçlü bir ülke olarak yerini almasını istiyorsak, ecdadının yüzyıllar boyu bir yönetim prensibi olarak kullandığı “kardeşlik ve birlikte yaşamanın cazibesini artırmalı”, onurlu, huzurlu ve saygın bir gelecek için Türkiye Cumhuriyetini kardeşçe yaşanabilir bir çekim merkezi yapmalıyız.
 
İstanbul'un 1453 yılındaki fethinin 600. yıl dönümünü, yani 2053 yılını da AK Parti olarak hedeflerimiz arasına alıyor, o büyük yıl dönümü için şimdiden hazırlıklara başlıyoruz.

Sadece Türkiye için değil, sadece İslam dünyası için değil, tüm insanlık için Fetih kutlu olsun. İstanbul’u bir Türk-İslam kenti yaparak çağı değiştiren, başta büyük Hakan Fatih Sultan Mehmet olmak üzere fetihte yer alan ecdadımızın hatıralarını minnet ve şükranla anıyor, peygamber müjdesiyle taçlanmış o kutlu askerlere  Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum."

Etiketler: yusuf başer   ak parti   yozgat   milletvekili  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki