AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer,  AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ile birlikte inşaatı devam eden 475 yataklı şehir hastanesinde inceleme yaparak inşaat süreci hakkında, Sorumlu Müdür Ahmet Azaklı’dan bilgi aldı.

Örnek hasta odalarını gezen Milletvekili Başer, daha sonra içeride devam eden çalışmaları inceledi. Hastanenin hizmete açılmasıyla Yozgat’ın sağlık alanında önemli bir konuma sahip olacağını vurgulayan Milletvekili Yusuf Başer, “Hastanemiz, fiziki ve genel durumu bakımından son derece modern ve teknolojik cihazlarla donatılacak. Buraya tedaviye gelen vatandaşımıza en kaliteli sağlık hizmeti sunulacak. Sadece Yozgat, ilçe ve köylerimize değil, bölgemizde ki illerimizden de hastanemize gelecek insanlarımız olacak. Hastanemiz daha önce 2017 yılının mart ayında açılması planlanmıştı. Ancak firma çalışmaları hızlandırarak, bu yıl 1 Ekim’de hastaneyi teslim etmeyi hedefliyor ”dedi.

Hastanenin hizmete açılmasıyla yaklaşık 2 bin 700 kişinin istihdam edileceğini ifade eden Başer, “Hastanemiz kaliteli sağlık hizmetinin yanı sıra ekonomi ve istihdama da büyük katkı sağlamış olacak. 2 Bin 700 vatandaşımız burada istihdam edilecek. Diğer yapımı devam eden inşaatlarımızın tamamlanmasıyla ilimiz kalkınmada ivme kazanacak. Bu vesile ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Hastana inşaatından sorumlu müdürü Ahmet Azaklı ise, "Şu an hastane inşaatımızda sona yaklaştık ve kaba inşaatı tamamlanmak üzere. Bin işçimiz çalışıyor ve bu sayımızı Nisan ayından itibaren bin 500 kişiye çıkarmayı düşünüyoruz. Hastane 110 bin metrekare alan içerisinde 27 bin metrekare inşaat alanı ve 141 bin metrekare kapalı alana sahip. Hastanemizin altında yaklaşık 50 Bin metrekare alanda otoparkımız vatandaşlarımıza hizmet verecek. İnşallah ekim ayında hastanemizi bitirerek teslim edeceğiz. İlgili kurumlarımızda sağlık hizmeti noktasında en kısa sürede hizmete sunacaklardır." dedi.