AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yapımı devam eden ‘Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi’ tesisleri inşaatını gezip, ilgililerden bilgi aldı. 

Milletvekii Başer, inşaat çalışmalarının önümüzdeki ayın ortalarında tamamlanıp, sonrasında da çevre düzenlemeleri yapılarak, hizmete hazır hale getirileceğini söyledi. 

Yozgat’ta sadece kadınların kullanacağı Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi’ndeki çalışmaların devam ettiğini belirten Milletvekili Başer, tesise ulaşımı rahatlatacak yeni yolda da çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Başer, sosyal ve sportif alanlar noktasında Yozgat’ın eksikliklerinin bulunduğunu, bunun giderilmesine yönelik başlatılan çalışmaları yakından takip ederek, bitirilmesi yönünde gayret sarfettiklerini anlattı. 

Başer, kadınlara yönelik projelendirilen ‘Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi’ tesislerinin Yozgat’taki önemli bir eksiği giderip, beklentilere karşılık verebilecek önemli bir yatırım olduğunu, tesisi projelendirip, hayata geçirmek üzere çalışma başlatanlara teşekkür etti. Milletvekili Başer, tesis içerisinde 15 farklı birimin bulunacağı tesiste, 3 büyük havuzun yer aldığını, havuzun birisine termal suyun bağlanacağını ifade etti. Çocuklar için oyun alanları, kafeterya, kuaför gibi birçok birimin de tesislerde yer alacağına vurgu yapan Başer, ‘’Çalışmalar hızla devam ediyor. Ağustos ayının ortalarında inşaat çalışmaları tamamlanıp, yüklenici firma tarafından bina teslim edilecek. Daha sonra çevre düzenlemesi ve diğer çalışmaları yapılacak. Tesis bir süre özel idare tarafından işletilecek. Daha sonra kiraya verilebilmesi gündeme gelebilecek’’ dedi.