Başbakan Binali Yıldırım, Yozgat'ta düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Bu Sabah Şırnak'ta düzenlenen hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Yıldırım, "Bu bir kez daha göstermiştir ki, bu ülkeyi bölmeye hiç bir alçağın gücü yetmeyecek" dedi.

Başbakan Yıldırım, partisinin Yozgat'ta düzenlediği refarandum mitinginden satır başları "Her 10 senede bir Türkiye bir dayatma ile karşı karşıya kaldı. Bu Anayasayı yapanlar göçmüş gitmiş, biz bunların yaptığı anayasa ile devam etmek zorunda mıyız? Bu anayasa dertlerimize çare bulamıyor. Siyasetteki dertlerin dermanı millettir. Milletin iyileştiremeyeceği hiç bir hastalık, hiç bir dert yoktur.

SEN TANISAN NE OLUR TANIMASAN NE OLUR
Dedik ki Sayın Kılıçdaroğlu bu tarihi adımda senin de bir katkın olsun, bizim hazırladığımızı beğenmiyorsan kendin bir teklif hazırla ikisini de oylayalım, millete götürelim.

CHP Meclis'te kürsüyü işgal etti. milletvekillerini darp etti. HDP hendek kazmaktan bu işlere vakit bulamadı. Gitti kandilin emrine girdi.

Kılıçdaroğlu diyor ki referandumda "Evet" çıkarsa tanımayız. sen tanısan ne olur tanımasan ne olur. Millet de seni tanımıyor...

DENSİZ ALÇAK SEN KİMSİN
Bir milletvekili çıkmış 'evet' verenleri İzmir'den denize dökeceğiz diyor. Sen kimsin bu milleti denize dökeceğiz diyorsun Densiz, alçak, sen kimsin bu milleti böyle tehdit ediyorsun."

CHP'yi HDP'yi anladık, kol kola girmişler "hayır" için çalışıyorlar. Avrupa'daki bazı yöneticiler Türkiye'ye karşı ibretlik bir tavır içindeler.

YOZGAT'A HAVALİMANI MÜJDESİ
Referandumdan 'evet' çıkarsa dünyanın en büyük havalimanı tamamlanacak. Yozgat müjdeyi veriyorum. Havalimanınızın inşası bu sene başlıyor.

AK Parti 15 yıldır arkasında Anadolu'nun tertemiz insanlarını görmeden adım atmadı.Biz AK Parti olarak milletin yolundan başka hiçbir yolu tanımadık, hiçbir kirli pazarlığın içinde olmadık.

AK Parti'den önceki dönemi hatırlayın, 2001 krizinin bedelini millet ödedi.  Bu krizin maliyeti 638 milyar lira oldu.  2002'den 2011'e kadar krizden kalan borçları ödedik.  2001'den sonra milletin sinesinden AK Parti çıktı. Bizimle de uğraştılar, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'a siyasi yasak getirdiler, milletvekili olmasını engellediler, AK Parti'yi kapatmak için dava açtılar.

CHP'NİN BU MEMLEKETE HAYRI YOK
CHP'nin bu memlekete bir hayrı, güzel işi yok, bugün de hayır'n peşinde, hayırdan hayır gelmez, CHP'den hiç hayır gelmez.

CHP 2007'de Cumhurbaşkanı'nı halk seçsin dedi, yüzde 84 evet dedi. Kılıçdaroğlu'nun yalanlarını dizsen 600 kilometre yol yapar. Yazın seçim kışın seçim yok. Aynı gün seçimler olacak."