Başbakan Davutoğlu'ndan, Lekesiz'e Plaket

Başkan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım genel seçimlerinde Yozgat'ta gösterdiği başarı nedeniyle Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz'i plaketle taltif etti.
Yayınlanma tarihi: 18 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 14:12

Ak Parti Genel Merkezinde düzenlenen AK Parti 105. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 1 Kasım seçimlerinde gösterdikleri başarı nedeniyle plaket ile ödüllendirdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu 105. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, kadınların izzet ve onurunu korumanın en büyük vazifeleri olduğunu belirtti.

"Kim ne gerekçeyle olursa olsun herhangi bir kadınımızı incitirse, bilinsin ki o incinen kadınımızın siyasi görüşü ne olursa, onu inciten kim olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun onun karşısında olacağız" diyen Davutoğlu, fiili veya sözlü olarak kadına karşı şiddetin Türkiye'nin her bir köşesinden silinene kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Gençlere seslenen Davutoğlu, "Şiddete başvurmadan, silahı herhangi bir şekilde şiddet unsurunu eline almadan, gençler, siyasete aşkla, şevkle ve fikri mücadeleye derinlikle gelin. Hiçbir zaman hiçbir güç sizin sesiniz kesmeyecek. Gençlerimizin fikir beyan etmeleri önünde herhangi bir engel olursa onun karşısında biz duracağız ama gençlerimiz de şiddete başvurmayacak" ifadesini kullandı.

AK Parti gençlerinin şiarlarının hep aynı şiar olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Bizler, Doğu'da, Batı'da, Kuzey'de, Güney'de, o gençlerin ne dağlarda heba olmasını ne de hapishane köşelerinde ömürlerinin geçmesini istiyoruz. Bizler o gençlerin kütüphanelerde, müzelerde, bilim merkezlerinde, spor salonlarında, omuz omuza her alanda bir arada olmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu

Belediye başkanları ve belediye meclislerinde görev alanlara da seslenen Başbakan Davutoğlu, AK Partiye'ye oy veren veya vermeyen ayrımı yapmadan tüm vatandaşlara hizmet edilmesi gerektiğini söyledi.

Belediye başkanlarından, AK Parti siyasetinin ahlaki duruşunun korunmasının yanı sıra şehir kültürü, tabii ve tarihi güzelliklerin korunmasına da özel dikkat gösterilmesini isteyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Her bir şehrimiz kendi güzelliklerini barındırıyor. Şehirleri güzelleştiren iki husus vardır. Bir, vatanımızın doğal güzel zenginliği, ikincisi ise tarihimizin derin kültürel zenginliği. İkisine de zarar verilmesine izin vermeyeceksiniz. Yanlış bir şey gördüğüm için değil ama zikretmek için vurguluyorum. Biblo bir kent olarak gördüğüm için... Mesela Amasya'da o Yeşilırmak'ın kenarındaki evleri gölgede bırakacak yüksek bir bina, o şehre yapılan bir katliamdır. Yapıldığı için söylemiyorum, güzel bir misal olsun diye söylüyorum. Mardin Büyükşehir Belediyesi biz de değil ama her bir taşın korunmasında orada belediye meclis olan arkadaşım ve milletvekillerim sorumludur. Özellikle bizde olmayan büyükşehir belediyeleri, belediyelerin bulunduğu yerlerdeki arkadaşlarımız, il başkanlarımız tek tek takip edecekler. Doğal ve tarihi zenginliği zarar ve helal gelmemesine özen gösterecekler."

Başbakan Davutoğlu, il başkanları toplantısı sonrasında seçimlerde başarı gösteren il başkanlarını plaketle taltif etti.

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Başbakan Davutoğlu'nun kendisini plaket ile taltif etmesinin ardından yaptığı açıklamada, "1 Kasım Genel Seçiminde İlimizin gösterdiği başarı nedeniyle Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım genel seçiminde İlimizin gösterdiği başarı nedeniyle sahsımızı plaketle taltif ettiler. Plaketi, 1 Kasım seçim başarısının asıl sahibi olan tüm Yozgatlı hemşehrilerimiz ve teşkilat mensuplarımız adına memnuniyetle kabul ettik." dedi 

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki