Başbakan Davutoğlu, Yozgat Belediyesini Örnek Gösterdi

Yozgat Belediyesi, AK Parti Genel Merkezi tarafından ortaya konulan performans değerlendirme kriterlerine göre Türkiye genelinde en başarılı belediye, belediye başkanı Kazım Arslan ise halk tarafından en fazla güven duyulan belediye başkanı oldu.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 02:24

Yozgat Belediyesi, AK Parti Genel Merkezi tarafından ortaya konulan performans değerlendirme kriterlerine göre Türkiye genelinde en başarılı belediye, belediye başkanı Kazım Arslan ise halk tarafından en fazla güven duyulan belediye başkanı oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, halktan Türkiye genelinde en fazla güvenoyu alan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ı tebrik etti, belediye başkanlarına örnek gösterdi.

Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanları, il, ilçe ve belde belediye başkanlarının yanı sıra 81 ilin yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılarının katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hayri Alkan, ilçe ve belde belediye başkanları da katıldı.

Yerel yönetim çalışmaları ile 2015 seçimlerine ilişkin hedefler, Belediye Başkanlarının projeleri, belediyecilik hizmetleri, halkla ilişkiler, bütçenin nasıl ve ne şekilde yönetildiği, belediye başkanlarının tabi tutulduğu performans sisteminde bir yılın muhasebesi yapıldı.

81 BELEDİYE ARASINDA YOZGAT BELEDİYESİ EN BAŞARILI BELEDİYE

18 Büyükşehir, 30 İl, 583 İlçe ile 215 Belde olmak üzere toplam 846 Ak Partili Belediye Başkanının katıldığı toplantıda performans değerlendirme raporu da açıklandı. Belediye hizmetlerine karşı memnuniyet ve belediye başkanına duyulan güven esasına dayalı soruların partili partisiz vatandaşlara yöneltilmesi sonucunda oluşan değerlendirme sonunda Yozgat Belediyesi, 81 belediye arasında halktan en yüksek desteği aldı.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, “YOZGAT’I ÖRNEK GÖSTERDİ”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan’ı tebrik ederek, toplantıya katılan belediye başkanlarına örnek gösterdi.

Davutoğlu, hem performans değerlendirme kriterlerine göre Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan’ın, hem de AK Parti’ye verilen destek oranları ile Yozgat’ın büyük beğeni topladığını belirterek, Yozgat Belediyesi’nin ortaya koyduğu başarılı performansla örnek olduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu 62. hükümetin kurulmasıyla şehir ve şehir sorunları bağlamında birçok istişarenin birlikte gerçekleştirildiğini belirterek, “AK Parti siyaseti istişare ile şehri birleştiren bir partidir. İstişare ortak bir bilinç oluşturma faaliyetidir, şehir ise tek tek bireylerden ortak kültür oluşturma faaliyetidir. İstişare ihmal edildiğinde şehir ihmal edilir. AK Parti belediye, belediye başkanları ne zaman bir araya gelseler bu sadece belediye başkanları arasında istişare olmuyor, aynı zamanda Türkiye’nin akıl çabası oluyor. Belli bölgelere sıkışmış AK Partiler ancak o bölgelerin sıkıntılarıyla ilgilenebilirler. 846 belediye başkanımızla Türkiye’nin en geniş şehir istişare platformunu oluşturuyoruz. Kader seçimine 7 Haziran’a giderken belediyelerimizin durumunu, şehirlerimizin ihya projelerini hayata geçirme konusunda bu konuları birlikte ele alacağız bu anlamda Yozgat Belediye Başkanımız Sayın Kazım Arslan’ı elde ettiği başarıdan dolayı tebrik ediyor, tüm belediye başkanlarına örnek olmasını diliyorum” İfadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki