Geçtiğimiz gün düzenlenen Eğitim ve Bilim Şenliği Fuarı’na 3 proje ile katılarak dikkatleri üzerine çeken Hüseyin ve Saffet Coşkun Ortaokulu, düzenlediği Tübitak Bilim fuarı ile de bir kez daha farkını gösterdi. 

Çalatlı Köyü’nde bulunan Hüseyin ve Saffet Coşkun Ortaokulu’nun düzenlediği Tübitak Bilim Fuarı’na İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Memur-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, okulun yapımını üstlenen Coşkun ailesinden Abdullah Coşkun, Şube Müdürü Yener Yıldırım, Adem Öztürk ve çok sayıda okul müdürü katıldı. 

BENİ ÇOK MUTLU ETTİ
Tübitak Bilim Fuarı’nda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, bu açılışa gelmeyi özellikle istediğini belirterek “Taşımalı sistemle, eğitim ve öğretimin yapıldığı bu köy okulumuzda,  Tübitak Bilim Fuarı’nın açılmış olması beni çok mutlu etti. Bunlar sizin emeğiniz, bizlerde buna katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

ÇOK ÇALIŞIN TAVSİYESİ
Yazıcı öğrencilere çok çalışmaları halinde her şey olabileceklerini şu sözlerle belirtti: “Bu köyden milletvekilimiz, bürokratımız ve işadamlarımız var. Yaşamın ve başarının köyü kenti yok.  Yaşadığınız alanla ilgisi yok. Azimle çalıştığınız zaman milletvekili de, bürokrat da ve işadamı da olabiliyorsunuz. Ben de sizler gibi köyde büyümüş ve yetişmiş biriyim. Buradaki arkadaşlarımın çoğu da aynı. Bu nedenle sizlerin hazırladığı Tübitak Bilim Fuarı çok önemli. Fuarda emeği geçen öğrencilere, ailelere ve öğretmenlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

AÇILIŞ ÖĞRENCİLERLE  
Konuşmasında okulunun yapımını üstlenen Hüseyin ve Saffet Coşkun’a da ayrıca teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı daha sonra öğrencilerle birlikte fuarın açılışını yaptı. Tüm projeleri tek tek dolaşıp öğrencilerden bilgi alan Yazıcı’nın projelerden oldukça etkilendiği dikkatlerden kaçmadı.  Okul Müdürü Osman Türkmen’de güzel bir fuar olduğunu belirtip,  katılarak kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Türkmen, amaçlarının eğitim ile birlikte bilim ve teknolojiyi bütünleştirmek olduğunu sözlerine ekledi.  Hüseyin ve Saffet Coşkun Ortaokulu’nun düzenlediği Tübitak Bilim fuarı iki gün sürecek,  fuarda 10 proje sergileniyor.