Akdağmadeni İlçesinde düzenlenen Ortaokullar ve Liseler arası Kültür ve Bilgi yarışmasında dereceye giren 18 başarılı öğrenci, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan tarafından altınla ödüllendirildi.

Belediye Başkanı Suphi Daştan, İlçede düzenlenen Ortaokullar ve Liseler arası kültür ve bilgi yarışmasında Ortaokullar kategorisinde birinci olan Kaymakam Mehmet Tahir ortaokulu öğrencileri, ikinci olan Namık Kemal Ortaokulu, üçüncü olan Pazarcık Ortaokulu olmak üzere derece sıralaması ayırt etmeksizin, Ortaokullar kategorisinde yarışmaya katılarak başarı elde eden dokuz öğrenciye, Liselerarası Kültür ve bilgi yarışmasında yine sıralama ayırt etmeksizin, birinci olan Kazım Karabekir Fen Lisesi öğrencilerine, ikinci Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncü olan Şöhrettin Duygu Anadolu Lisesi olmak üzere, dokuz lise öğrencisine de altın hediye ederek başarıyı her zaman destekleyeceklerinin altını çizdi ve 18 öğrencinin başarılarının devamını bekliyorum dedi.

Sözlerine devam eden Başkan Daştan "İlçemizde eğitimin kalitesini yükseltmek öğrencilerimizin başarılı olmaları, sağlıklı ortamlarda eğitim almaları için belediye imkanları doğrultusunda eğitim camiamızın yanında olmaya devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki okumaya en fazla ihtiyacı olan bölgeler arasındayız. Hiç şüphesiz geleceğimizin başarılı insanları, liderleri siz değerli öğrencilerimizin arasından çıkacaktır. Belediyemizin eğitime destek projeleri kapsamında üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimize her yıl düzenli olarak üniversiteye hazırlık kitapları dağıtımı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ekonomik durumu gözetilmeksizin, 2004 yılından bu tarafa toplamda 650 öğrenciye 126 Bin TL eğitim yardımı yaparak öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz." dedi. 

Ak Parti Hükümetleri döneminde İlçede bulunan tüm okulların fiziki olarak baştan inşa edilerek yenilendiğini ifade eden Başkan Daştan, "Eğitim alt yapısı olarak uzun yıllar ilçemize hizmet verecek kapasitede ve teknolojide okullarımız yenilendi. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin kendi memleketlerinde fakülte mezunu olabilme imkanı sağlayacak olan 4 yıllık Sağlık Yüksek Okulu yapımı tamamlandı ve en kısa sürede öğrenci alımına başlayacak duruma gelmiştir. İlçemizde öğrencilerimizin barınma sorununu da giderilerek toplamda 1250 öğrenci kapasiteli 6 ayrı yurt öğrencilerimize hizmet vermektedir. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada Sayın Bakanımız, Milletvekillerimiz ve Belediyemiz ile eğitim kurumlarımızın eksikliklerinin giderilmesinde çaba sarf etmeye devam edeceğiz" dedi.

Bilgi ve Kültür yarışmasında başarılı olan okulların müdürlerini de öğrencilerinin göstermiş olduğu başarılardan dolayı tebrik eden Başkan Daştan başarının mimarı olan öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim etti.