Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Sorgun'da LYS de yüksek puan alarak dereceye giren öğrenciler, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek tarafından bin lira para ödülü ile ödüllendirildi.
Yayınlanma tarihi: 24 Ağustos 2015, Pazartesi günü, saat: 09:26

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek'in makamında düzenlenen ödül törenine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, meclis üyeleri ve üniversite sınavında başarılı olan öğrenciler ile velileri katıldı. 

Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, belediye olarak ilçede başarılı öğrencileri yıllardır ödüllendirerek teşvik etmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Bu gün burada 9 tıp fakültesi, 3 Hukuk Fakültesi ve Eczacı Fakültesini kazanan 15 öğrencimizi biner lira para ödülü ile ödüllendirdik. 

Öğrencilerimizi ödüllendirmekte ki amacımız, diğer öğrencileri teşvik etmektir. İnşallah başarılı bu öğrencileri gören diğer öğrencilerimizde daha çok çalışıp daha başarılı olurlar. Biz her zaman iyi bir örnek oluşturan başarılı öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencinin gayreti, idarecilerimizin yönlendirmesi ve öğretmenlerimiz özverili çalışmaları ile başarı kazanılıyor. İleride Sorgun'un yetiştirdiği ideal insanlar geldiği zaman sizler akla geleceksiniz" dedi

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ise, öğrenci sayılarının her geçen yıl azalmasına rağmen üniversiteyi kazanan öğrenci sayılarının yükseldiğini ifade ederek, “Bu yıl yapılan sınavlarda 235 öğrencimiz 4 yıllık, 232 öğrencimiz ise 2 yıllık üniversiteler yerleşti” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere biner lira para ödülü verildi.

Etiketler: ahmet şimşek   sorgun   öğrenci   ödül  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki