'Bana AB'yi Anlat' Yarışmasında Ödüller Verildi

'Bana AB’yi Anlat' Proje Yarışmalarında Yozgat'tan dereceye giren öğrencilere Bakanlık tarafından gönderilen ödülleri, Yozgat Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda verildi.
Yayınlanma tarihi: 02 Temmuz 2015, Perşembe günü, saat: 09:47

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan 'Öğrenciler AB’yi Öğreniyor' projesi kapsamında yapılan 'Bana AB’yi Anlat' Proje Yarışmalarında Yozgat'tan dereceye giren öğrencilere, Bakanlık tarafından gönderilen ödülleri, Yozgat Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda verildi.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ödül töreninde yaptığı açıklamada, öğrencilere başarıların devamını dilerken bu başarıda emeği geçen İdareci ve Danışman Öğretmenler ile ARGE Birimi Öğretmenlerine katkılarından dolayı teşekkür etti. Saim Kuş, eğitimin sadece akademik başarılardan ibaret olmadığını öğrencilerin güzel sanatlar alanlarında olduğu gibi diğer alanlardaki bireysel kabiliyetlerinin de mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini belirterek bu tip sosyal ve kültürel faaliyetlerde aktif olarak yer alan öğrencilerin, aynı zamanda akademik başarılarının da yüksek olduğuna dikkat çekti.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş düzenlenen tören sonrasında derece alan öğrencilere, ödüllerini takdim etti. Dereceye giren öğrencilerden birincilere dizüstü bilgisayar, ikinci öğrencilere bisiklet ve üçüncü öğrencilere satranç takımı takdim edildi.

'Bana AB'yi Anlat' projesinde dereceler ise şu şekilde oluştu

Slogan Yarışması: İl Birincisi Sorgun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Enbiya Taha Biçer, İl İkincisi Özel Ergin Ortaokulu öğrencisi Ayşenur Zararsız ve İl üçüncüsü Erdoğan M. Akdağ Ortaokulu öğrencisi Seyit Nizam Yılmaz.

Resim Yarışması: İl Birincisi Erdoğan M. Akdağ Ortaokulu öğrencisi İremnur Kadifekale, İl İkincisi Saray Yibitaş Lafarge Ortaokulu öğrencisi Selim Kılıçarslan ve İl üçüncüsü Aydıncık Ortaokulu öğrencisi Meryem Betül Yıldız.

Kısa Öykü Yarışması: İl Birincisi Şehitler Fen Lisesi öğrencisi Handenur Doğan, İl İkincisi Yozgat Lisesi öğrencisi Recep Burak Daş ve İl üçüncüsü Erdoğan Akdağ Fen Lisesi öğrencisi Kaniyenur Darı.

Etiketler: bana   ab'yi   anlat   saim kuş   yozgat   proje   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki