Baklava Yarışması Yapıldı

Yozgat Belediyesinin düzenlediği 16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri kapsamında baklavası yarışması yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 10 Ağustos 2015, Pazartesi günü, saat: 09:50

Sürmeli Şenlikleri kapsamında Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen baklava yarışmasına katılan ev hanımları hazırladıkları baklavaları, jürinin beğenisine sundu.

Baklavaların; şerbetinin kıvamı, görsellik, kızarıklık ve gevreklik bakımından değerlendirildiği yarışmada, Perihan İbiş birinci, Asalet Anteplioğlu ikinci ve Handan Akdemir üçüncü oldu.Dereceye girenler mutfak eşyasıyla ödüllendirildi. Ödülleri Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve Yozgat Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Fadime Solmaz verdi. Daha sonra yarışmaya katılan ev hanımlarının hazırladıkları baklavalar, vatandaşlara ikram edildi.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri ile şehrin kültür ve sanat hayatına birşeyler katmak istediklerini söyledi. Bu manada çok güzel etkinlikler düzenlediklerini belirten Başkan Arslan, "Bunlardan biri de Yozgat'ta ilk defa yapılan ev baklavası yarışması. Yozgat'ta evlerde yaygın olarak yapılan ama tanıtımı eksik kalan bir kültürü de ortaya çıkartmış olduk. Sürmeli Şenlikleri'nin içerisine bu yarışmayı da koyduk. Çok güzel bir etkinlik oldu. Hanımlarımız bu yarışmaya katılarak hünerlerini sergilediler. Sonrasındaki güzellik de şu oldu, yapılan bu baklavaları buraya gelen vatandaşlarımıza ikram ettik. Birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesine vesile olan bir çalışma oldu. İnşallah önümüzdeki senelerde bunu genişleterek devam ettirmek istiyoruz" diye konuştu.

Etiketler: yozgat   sürmeli   şenlik   baklava   yarışma  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki