Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla karayolunda trafik yoğunluğunun yaşanacağını belirterek, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yaz mevsimi ile birlikte kazalarda artış olduğunu belirten Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı sürücülerden 9 günlük bayram tatili dolayısıyla seyahatlerde daha dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. Bakıcı, şunları kaydetti: "Ölümlü trafik kazalarının sebeplerinden bir tanesi de uykusuz araç kullanmaktır. Yaz mevsimi sebebiyle tatile çıkan ya da erken dönenlerin aşırı sürat yapmamaları, uykusuz ve yorgun araç kullanmamaları gerekmektedir. Ramazan Bayramı dolayısıyla tatile çıkan ve tatilden dönenle birlikte kara yolunda ciddi bir yoğunluk olacak ve trafik artacaktır. Bu bakımdan tatil dönemlerinde kazalar artmakta ve vatandaşlarımız bu kazalarda hayatını kaybetmekte olduğunu görüyoruz. Kazaların büyük sebebi, sıcaktan ve nem oranının artmasından etkilenen sürücülerin dikkatinin dağılmasına bağlı olarak trafik kurallarına uymamak ve aşırı hız olarak görülmektedir."

Sürücülerin aşırı hızdan kaçınmaları gerektiğine de dikkat çeken Bakıcı, emniyet kemerlerini takmaları ve ön koltukta çocukla seyahat etmemeleri ve trafik kurallarına harfiyen uyulması gerektiğini ifade etti.