Bakan Topçu, 'Yozgat Türkiye'nin Sigortasıdır'

Bakan Topçu 'Bozok Yaylasının yiğitlerine misafir olmaktan dolayı bahtiyar oldum. Yozgat’ımız vatanını, milletini seven yiğitleriyle tanına bir şehrimizdir. Bundan dolayı Yozgat ülkemizin sigortası olmaya devam ediyor.'
Yayınlanma tarihi: 03 Ekim 2015, Cumartesi günü, saat: 10:22

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Yozgat’a bulunmaktan dolayı mutluluğunu dile getirerek,  “Yozgat ülkemizin sigortasıdır” dedi. 
 
İlk olarak valiliği ziyaret eden Bakan Topçu “Bozok Yaylasının yiğitlerine misafir olmaktan dolayı bahtiyar oldum. Yozgat’ımız vatanını, milletini seven yiğitleriyle tanına bir şehrimizdir. Bundan dolayı Yozgat ülkemizin sigortası olmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.
 
Valiliğe gelişinde, Vali Abdulkadir Yazıcı, vali yardımcıları ve daire müdürleri tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, sonra valilik makamına geçti. Şeref Defteri’ni imzalayan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’ya, Vali Abdulkadir Yazıcı tarafından ilimiz hakkında brifing verildi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu valilik ziyaretinde yaptığı açıklamada Türkmen ve Kürt’ün kardeş, bölücü terör örgütü ve onun arkasındaki hainlerin kalleş olduğunu belirterek, “Anayasa gereği kurulmuş bu hükümetin iki tane görevi var. Birincisi yedi düvel arkasında olan bu şer güç, ne yaparsa yapsın kökünü kazımaktır. Zaten bu şer gücün beli kırıldı Allaha şükür. Şu an kafası ve kuyruğu ayır ayrı hareket ediyor. Devlet kararlıdır bu konuda, milletimizde inançlı. Allah’ın izniyle kafası da, kuyruğu da ezilecektir. İkinci bir görevi de icraattır. Bizim belamız, bizim derdimiz Kürt, Türkmen meselesi değildir. 5 milyon hane birbirine kız almış kız vermiştir, damatlarımız var, gelinlerimiz var. 5 milyon hane demek bu ülkenin 3’te 2’si demektir. Bizim öyle bölünme, parçalanma gibi bir sosyal hakikatimiz yok. Çanakkale’de dedelerimiz neyi yaptıysa Allah’ın izniyle bu bölücü terör ve onun arkasındakilere karşı bu seferde onu yapacağız. Ben bu hükümetin bağımsız bakanıyım ama ben aynı zaman da bir vatandaşımda. Ben istiyorum ki ay yıldızlı al bayrağımız Allah’ın izniyle gönderden inmesin, semalarımızda ezan sesi dinmesin “dedi.
 
Vali Yazıcı, Tarihi Roma Hamamı İçin Destek İstedi
Vali Abdulkadir Yazıcı, Bakan Topçu’ya verdiği brifing de özellikle Sarıkaya ilçemizde bulunan ve yoğun çalışmalar sonucu gün yüzüne çıkartılan Tarihi Roma Hamamı’nın tanıtımı ve bundan sonrada devam edecek olan kazı çalışmaları için destek istedi. Vali Yazıcı, Bakan Topçu’ya bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek kendilerine ay yıldız işlemeli plaket ve Tarihi Roma Hamamı kabartmalı fotoğraf hediye etti. 
 
Valilik ziyaretinden sonra Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Yozgat Belediyesini ziyaret etti. Burada Belediye Başkanı Kazım Arslan’dan belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, daha sonra sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğüne de ziyaret ederek ilimizden ayrıldı.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki