Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca öğrenci ve ailenin merakla beklediği, okullar ne zaman açılacak sorusuna yanıt verdi.

Sorunun bir kısmının Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun uygulama takvimiyle alakalı bir konu olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, "Bir kısmı da Milli Eğitim Bakanlığının alması gereken tedbirlerle ilgili. 15 Şubat’tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var. Bunu da ilgili tüm kuruluşlarla ve ortamlarda paylaşıyoruz, paylaşacağız" dedi.

Bakan Selçuk bir süre önce, okulları kademeli olarak açmak gibi farklı senaryoların olduğunu vurgularken bugün yaptığı açıklamada "daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerekiyor" diye belirtti.

MEB Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında şunları kaydetti; "Başta özel öğretim kurumlarımızdaki evlatlarımızın eğitim süreçlerinin devamlılığı, öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın istihdam koşulları açısından buradaki finansal durum da kritik önem taşımaktadır. Hazine ve Maliye Bakanlığımıza geçtiğimiz dönem sağlanan bu vergi kolaylığının bu dönem de sağlanması yönünde tavsiye görüşümüzü bildirdik."