Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bir takım inceleme ve açılış törenlerine katılmak üzere ilimizi ziyaret etti.
 
Bakanlar Balistik Test Laboratuvarı Açılışına Katıldılar
Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri AŞ tarafından kurulan balistik test laboratuvarının açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Abdulkadir Yazıcı Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Yusuf Başer ile diğer protokol üyeleri katıldı.
 
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından fabrikayı gezen Bakan Işık yaptığı açıklamada, Yozgat'ta bulunmaktan, Yozgat'ın gelişimini, büyümesini ve kalkınmasını görmüş olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, "Özellikle şuanda içinde bulunduğumuz üretim tesisinin Türkiye için ne kadar önemli olduğunu, Türkiye'nin güvenlik ve savunması açısından ne kadar kritik bir tesis olduğunu görmüş olmaktan ayrı bir mutluluk duydum. Gerçekten şuanda hem Türkiye'ye hem de yurt dışına özellikle askerlerimizin, polislerimizin, jandarmamızın güvenli bir şekilde görev yapması için gereken elbiselerin, kıyafetlerin üretiliyor olması ve dünyanın en kaliteli kıyafeti olarak üretilmiş olması bizi son derece memnun etti. Ayrıca dünyada çok az sayıda bulunan balistik laboratuvarlarından bir tanesinin Yozgat'ta bulunması bizim için gurur vericidir. Şuanda açılışını yaptığımız balistik laboratuvarı Türkiye'nin bu noktada sadece kendi ihtiyacını karşılamak değil, bütün dünyaya ürün satması noktasında büyük bir gelişmedir. 
Balistik laboratuvarının kurulmasında TÜBİTAK'ın da destek vermesi bizi ayrıca memnun etti. Bu yatırımı yapan müteşebbisimizi kutluyorum" dedi.
 
Anadolu insanının gerçekten müteşebbis olduğunu vurgulayan Bakan Işık, "Yozgat'ta en fazla şehit veren illerimizden bir tanesi. Ama bundan sonra en az şehit vermek için de gayret eden insanlarımızın da olduğu bir il. Bugün bu tesiste bulunmak bana bu duyguları yaşattı. En çok şehit verin illerimizin bir tanesinde en az şehit vermek için yapılan çalışmaları büyük bir memnuniyetle görmüş oldum. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, bugün Yozgat'ta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ı ağırlamaktan Yozgatlılar olarak büyük bir şeref duyduklarını belirterek, "Yozgat OSB içerisinde Garanti Tekstil tarafından üretilen savunma amaçlı giysiler, kasklar ve diğer malzemeleri yerinde gördük. Gerçekten de dünyadaki testlerden geçmiş ve standartların üstünde olması sebebiyle de pek çok başka ülkeye ürün üreten bir tesis ve bugün açılışını yaptığımız Garanti Balistik Test Laboratuvarı'nın dünyada ikinci olması da ayrıca önemlidir. Hem askerin, hem polisimizin, hem jandarmamızın hem de güvenlik alanında çalışan herkesle ilgili her türlü saldırıya karşı onları belli ölçüde koruyan kıyafetler ve malzemeler üretilmektedir. Garanti Tekstil'in yönetim kurulu başkanı ve çalışanlarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
Yozgat POMEM’de İlk Dersi Bakanlar Verdi
500 olan kapasitesi iki katına çıkarılarak 1000 yapılan Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde yeni eğitim-öğretim yılı açılışında polis adaylarına ilk ders, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından verildi.  
 
Bozok Organize Sanayi Bölgesinde İnceleme
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Valiliğimize gerçekleştirdikleri ziyaret sonrasında ilimize yapılması için çalışmalarına başlanılan Bozok Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu. Burada Vali Abdulkadir Yazıcı yaptığı bilgilendirmede aynı bölgeye Bozok Havaalanında yapılacağını vurgulayarak,  bu iki yatırımın ilimiz için çok önemli olduğunu söyledi.
 
Bozok Üniversitesi Teknopark’a Bakanlardan Tam Not
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; Bozok Üniversitesi’nin, araştırma kurum ve kuruluşları ile sanayicilerinin işbirliği sağlayarak, teknolojik bilgi üretmek, yenilikler geliştirmek, ürün kalitesini yükseltmek, verimliliği artırmak, üretim maliyetlerini düşürmek gibi birçok amacı bulunan Bozok Üniversitesi Teknopark’ı ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi. 
 
Sanayici ve İş Adamları İle İstişare Toplantısı Yapıldı
100. Yıl Küçük Sanayi Sitesi’ne yeni yapılan 63 adet işyerinin açılış törenine katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık daha sonra ilimizde faaliyet gösteren sanayici ve iş adamları ile bir araya geldi. Toplantıda  sanayici ve iş adamları, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a talep ve temennilerini iletti.