Bahçeli; Zalime Karşı Birlikte Miyiz?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Yozgat'ta düzenlediği "Bizimle Yürü Yozgat" mitinginde konuştu.
Yayınlanma tarihi: 25 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 14:28

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Yozgat'ta düzenlediği "Bizimle Yürü Yozgat" mitinginde konuştu.

Yozgat'ın yıllarca AK Parti'ye oy verdiğini, ancak işsizlik nedeniyle kentten göçün yaşandığını belirten Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Mart 2004 tarihinde Yozgat'ta yaptığı konuşmada, "Artık Bozok Yaylası'nın yiğit evlatları iş bulmak için buraları terk etmeyecek. Yozgat'a yeni bir tüketim anlayışı gelecek" dediğini hatırlattı. Her şeyin meydanda olduğunu, Erdoğan bu sözlerinden sonra Yozgat'ın nüfusu 260 bin azaldığını ve milletvekili sayısının da 6'dan 4'e indiğini söyleyen Bahçeli, "Ne aldanan, ne de aldatan olacağız diyen Erdoğan Yozgat'ı yüzüstü bıraktı, acımasızlığın çarkına teslim etti. Umutlarınızla oynadı, yalan konuştu, hayallerinizi kararttı, geleceğinizi riske attı" dedi.

Başbakan'ın 'Yüzde yüz Türk' dediği Atak helikopterlerinin Türkiye uçak sanayi ile bir İtalyan firmasının işbirliğinde yapıldığını öne süren Bahçeli, yüzde 60 oranında yerli ve henüz deneme aşamasında olduğunu kaydetti. Davutoğlu'nun Türkiye ilk refakat gemisini 1971'de Gölcük Tersanesi'nde imal edildiğini söylediğini hatırlatan Bahçeli, "İlk denizaltımız 1975'de yine Gölcük Tersanesi'nde yapılmıştır. İlk hücumbot 1978'de, ilk firkateyn 1988'de üretilmiştir. ve Türk gemileri dünyanın her yerinde milletimizi iftiharla temsil etmiştir. Serok Ahmet yalan söyleyerek, gerçekleri çarpıtarak nereye varabilecektir?" dedi.

Yozgatlı kardeşlerimi yıllarca savunma sanayii getireceğiz diye oyaladılar, ümitleri yıktılar diyen Bahçeli "Erdoğan geçtiğimiz yılın 11 Temmuz’unda buraya usta birliğinin geleceğini söyledi, şu işe bakınız ki ne gelen görüldü, ne de vaatleri hatırlayan bulundu. Bakanlardan Başbakan’a kadar önüne gelen havaalanı yapma sözü vermesine rağmen, Yozgatlı ihmallerin kurbanı oldu. 54 havaalanı yapmakla övünen Erdoğan ve yandaşları sıra Yozgat’a gelince duymadılar, görmediler, konuşmadılar. Baraj yapacağız dediler, yalan söylediler. ‘Yozgat’ta bir organize sanayi bölgesi vardı, ikincisini yaptık, şimdi de üçüncüsünü yapıyoruz’ dediler, henüz ilkinin dörtte üçünün boş olduğunu itiraf edecek erdemi gösteremediler." şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin konuşmasından satır başları

Yürüyüşümüz Türkiye'nin istiklal ve istikbal yürüyüşüdür.
Bizimle yürümeye var mısınız?
Zalime karşı beraber miyiz?
Haine karşı birlikte miyiz?
Başkanlık sistemi düşleyen 17-25 aralık çetesine, pkk ile yeni anayasa planlayan zorbalara karşı aynı saftamıyız?
İşte yozgat'ın cevabı budur, işte Yozgat'ın sedası bu kadar samimi, bu kadar içtendir.
Allah hepinizden razı olsun, Allah hepinizi gözetsin
Muhterem vatandaşlarım, değerli dava arkadaşlarım. Şundan herkes emin olsun ki, iktidarımızda yoksullukla savacağız, yolsuzluk ve terörle mücadele edeceğiz.
Devlette yönetme reformu ile çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisi ile çöküşü engelleyeceğiz.
Üreten ekonomi programımızla sanayinin, işadamlarımızın, aç ve açıkta kalan milyonlarca vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz.
Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır.
Türkiye MHP iktidarıyla milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır.
Ülkemizi 2023 bölgesel güç, küresel aktör, 2053'de de küresel güç mertebesine çıkaracağız.
Kaynaklarını hesaplayarak açıkladığımız plan ve projelerimiz bir yönüyle iktidar programıdır. 
Emeklilerimize mart ayında 1.400 ve Eylül ayında 1.400 olmak üzere yıl içinde toplam 2.800 emekli destek ödeneği vereceğiz.
Asgari ücretlilerimize büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım ödeneği sağlayacağız. Ayrıca emeklilerimizin banka promosyonu alabilmeleri, esnaflarımızın emekli aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek primini kaldırmak için neler gerekiyorsa yapacağız. 
Emekli aylıkları arasındaki eşitsizlği gidereceğiz. Emekli aylıkları hesabı içindeki refah payını yükselteceğiz.
Kamu çalışanlarımıza çeşitli isimler adı altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylıklarına yansıtacağız.
Emeklilikte yaşa, güne, prim sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözeceğiz.
Atanamayan öğretmenlerin alayını atayacağız. Öğretmenlerimizi ve polis gardaşlarımızı 3600 göstergeye çıkaracağız.

Türkiyenin geleceği için, milliyetçi hareketin geleceği için Bizimle yürümeye var mısınız
Yozgatlı Bozok yaylası bozkurtun yuvasıdır diyorsun, gel bu sözünüzü 4 tamamla, Ankara'ya 4 Bozok Yiğidi gönder.
Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum Allaha emanet olun.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki