Bahçeli ve MHP'den ilk açıklamalar

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından sosyal medyada MHP lideri Bahçeli'nin istifa mektubu yazdığı haberleri dolaştı.Bunun üzerine MHP'den yalanlama geldi.
Yayınlanma tarihi: 01 Kasım 2015, Pazar günü, saat: 20:00

Dün akşam, seçim sonuçlarının netleşmesinden sonra kulislerde MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin istifa kararı aldığı konuşuldu. Bahçeli'nin kendi el yazısıyla yazarak imzaladığı istifa mektubu olduğu iddia edilen bir mektup sosyal medyayı karıştırdı.  Partililerin Bahçeli'yi istifa kararından geri çevirdiği iddiası ortaya atıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı açıklamada istifa haberlerini yalanlayarak böyle bir mektubun olmadığını söyledi. 
 
BAHÇELİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
MHP lideri Bahçeli, seçim sonuçlarının netleşmesininardından yazılı açıklama yaptı, "Milletimiz, koalisyon kurmaktan köşe bucak kaçan  AKP'ye tek başına iktidar vizesi ve görevi vermiştir. MHP ise devlet ve iktidarın  tüm imkanlarıyla mücadele ederek, dik duruşunu koruyarak, milli ve tarihi  emanetlere sahip çıkarak, dahası tüm tuzakları bozarak, oy ve milletvekili sayısı  itibariyle yeterli olmasa da TBMM'de temsil edilme imkanına yeniden kavuşmuştur" dedi. İşte Bahçeli'nin açıklaması: 
 
Resmi olmayan sonuçlara göre Ak Parti'nin yüzde 49,1'lik oy oranı ve  312 milletvekili sayısıyla tek başına iktidara ulaştığını aktaran Bahçeli,  şunları kaydetti: 
 
"Milletimiz, koalisyon kurmaktan köşe bucak kaçan AKP'ye tek başına  iktidar vizesi ve görevi vermiştir. Milliyetçi Hareket Partisi ise devlet ve  iktidarın tüm imkanlarıyla mücadele ederek, dik duruşunu koruyarak, milli ve  tarihi emanetlere sahip çıkarak, dahası tüm tuzakları bozarak, oy ve milletvekili  sayısı itibariyle yeterli olmasa da TBMM'de temsil edilme imkanına yeniden  kavuşmuştur. Partimiz, yalan korosuyla boğuşmuş, demokrasi tarihimizde eşine az  rastlanır nitelikte teşekkül ettirilmiş kara propaganda ve algı operasyonlarıyla  başa çıkmak durumunda kalmıştır. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem  Milletvekili Genel Seçimi'nden çıkan sonucu beğenmeyip dayatma ve çirkeflikle  tekrar seçimin yolunu açan AKP zihniyeti, siyasi edep ve adabın yanında  demokratik nezaketi de hiçe saymıştır. Ahlaken iflas etmiş, fikren ve zihnen  çürümüş bir partinin tekraren iktidar olması, ayrıca tartışılması, ele alınması  gereken bir vakıadır. Koalisyon kurmaktan korkan, ülkeyi uçurumun kenarına kadar  sürükleyen AKP'nin, toplumsal korkuyu tetikleyerek, tehdit ve şantajları silah  gibi kullanarak milli iradeyi çarpıttığı çok açıktır." 
 
MHP EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEK
"7 Haziran-1 Kasım arasında Türkiye'de yaşanmadık rezalet,  planlanmadık kumpas, oynanmadık Oyun kalmamıştır" değerlendirmesini yapan  Bahçeli, MHP'nin zayıflaması, kaybetmesi ve hatta baraja takılması amacıyla her  türden saldırı yapıldığını öne sürdü. Bahçeli, şu görüşleri dile getirdi: 
 
"Buna rağmen köklü geçmişiyle, şerefli, imanlı, milli ve tavizsiz  mensuplarıyla iç içe geçen ve kenetlenen partimiz, zalimlerin yazdığı hükmü,  yırtıp atmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, ilkelerinden ödün vermeden, inandığı  doğrulardan sapmadan yolunda kararlı ve emin adımlarla yürüyecektir. İçimizden  veya dışımızdan hiç kimse boş yere hesap yapmamalı, boş yere Milliyetçi  Hareket'in istikrarsızlık sarmalına düşeceğini zannetmemelidir. Partimizin tüm  kadroları, sabırla, özveriyle, inanmış bir yürekle görevlerinin başındadır. Vatan  ve millet sevdamızda en ufak bir eksilme olmadan, saflarımızda en küçük bir  bozulma yaşanmadan çelikten bir iradeyle Türkiye'nin hak, hukuk ve tarihi  çıkarlarını savunmaya samimiyetle devam edilecektir. Bu hususta azmimiz  sınırsızdır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türk-İslam ülküsünü yılmadan, korkmadan,  tereddüt geçirmeden sonuna kadar sahiplenecektir." 
 
KARAR SAYGI DUYUP...
Bahçeli, MHP'ye "hayırcı yaftası vuran AKP-PKK güdümündeki odaklara,  sözde televizyon yorumcularına, gazetelerindeki köşelerinde dedikodu yayan  satılık kalemlere karşı bakışlarında" bir değişiklik olmayacağını belirterek, şu  ifadeleri kullandı: 
 
"1 Kasım seçiminde AKP'nin aldığı oy miktarı, geçmiş 13 yıllık hezimet  döneminin kapatılması, onca yolsuzluk, onca yanlışlık, onca yozlaşma ve  yolsuzluğun örtülmesi anlamına kesinlikle gelmeyecektir. Türkiye'nin içinde  kıvrandığı hazin tabloyu hiçbir sonuç değiştiremeyecektir. Elbette aziz  milletimizin sandıkta verdiği karara saygı duyup riayet etmekle mükellef  olduğumuzun farkındayız. Fakat AKP'ye verilen her oyun, verilen her desteğin  istikrarı getirmek şöyle dursun, geçen yılları mumla aratacak felaketlere  davetiye çıkaracağını da şimdiden iddia ve ilan ediyoruz. Ortada AKP'nin bir  zaferinden ziyade, beyaz Toroslarla gözü korkutulmuş, terörle yıldırılmış, canlı  bombalarla huzuru kaçırılmış, ekonomik tehlikelerle aklı çelinmiş, anti  demokratik uygulamalarla iradesine ket vurulmuş bir sosyolojik yapı vardır ve her  yönüyle de açıktadır." 
 
Doğru bildiklerini ve gördüklerini, tertemiz vicdanla, dürüst bir  mizaçla, herhangi bir gönül kırgınlığı olmadan milletle paylaşmayı  sürdüreceklerini vurgulayan Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti: 
 
"Şüphesiz önümüzdeki dönemde AKP'li iktidar yıllarının acı faturasına,  buna göz yuman, buna destek veren, bunda payı bulunan herkes katlanmak durumunda  kalacaktır. Bu itibarla sorumluluktan kaçmak mümkün değildir. 26. Dönem  Milletvekili Genel Seçimi'nde her türlü tertip ve taarruza rağmen, Türklüğün  namus mücadelesinde yanımızda duran, ülkenin geleceği için tercihte bulunan  muhterem vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Kıt imkanlarla varlık yokluk  savaşı veren teşkilatımızın değerli yöneticilerine, milletvekili adaylarımıza ve  aziz dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Allah son nefesimize kadar  bizi ülkülerimizden, ilkelerimizden ve Türk milletine mensubiyet şuurundan  ayırmasın." 

 

Etiketler: devlet bahçeli   mhp  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki