Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir Özköse, Yozgat Belediyesi Kültür Müdürü Fadime Solmaz ve Yozgat Belediye Başkanı Spor Danışmanı Serkan Sönmez, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ve Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal'ı ziyaret ederek, Bahar Şenlikleri için Boğazlıyan İlçesinin desteğini istediler.

Bu sene 9'uncusu düzenlenecek olan 'Bozok Üniversitesi Bahar Şenlikleri' için, Boğazlıyan Kamakamı Davut Sinanoğlu ve Belediye Başkanı Hamdi Erdal'a şenliklerin konsepti hakkında bilgiler vererek, Boğazlıyan İlçesi’nin de bir stantla Bahar Şenliği’nde yer almasından mutluluk duyacaklarını kaydeden Prof. Dr. Özköse, bunun ilçe tanıtımı açısından da faydalı olacağına inandıklarını ifade etti.

Bozok Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana her öğretim yılında bahar şenliklerine büyük önem verdiğini anımsatan Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir Özköse, öğrencilerin eğitim ile geçen bir yılın yorgunluğu ve stresini bu şenliklerle attıklarını söyledi.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ise toplantıda yaptığı açıklamada, Bozok Üniversitesi ile gurur duyduklarını ifade ederek, Bozok Üniversitesi’nin Yozgat’ın gelişmesi ve ekonomik olarak yükselmesinin önündeki en büyük imkânlardan birisi olduğunu söyledi. Boğazlıyan İlçesinin sahip olduğu tarihi, kültürel ve yöresel zenginliklerle en iyi şekilde tanıtılması noktasında üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Boğazlıyan Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği olarak Meslek Yüksek okulunun kuruluşunda çok yoğun çalıştıklarını anımsatan Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, İlçe halkının eğitim konusunda çok duyarlı olduğunu ve Bozok Üniversitesi'nin sosyal ve kültürel anlamda ilçeye katkı vermeye de başladığını söyleyerek, Bahar Şenlikleri için ilçe olarak her desteği vererek üniversitenin yanında yer alacaklarını vurguladı.

Toplantı sonrasında Kaymakam Davutoğlu ve Başkan Erdal, ziyaretlerinden dolayı Prof.Dr. Kadir Özköse'ye, Yozgat Belediyesi Kültür Müdürü Fadime Solmaz ve Yozgat Belediye Başkanı Spor Danışmanı Serkan Sönmez'e  teşekkür ettiler.