Bahadın'da yatırımlar durmuyor

Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde, Bahadınlılar Vakfı ve gurbetçi iş adamlarının katkılarıyla kurulması planlanan huzurevi için kullanılmayan meslek lisesi binasının tadilat ve onarımına başlandı.
Yayınlanma tarihi: 07 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 09:21

Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde, Bahadınlılar Vakfı ve gurbetçi iş adamlarının katkılarıyla kurulması planlanan huzurevi için kullanılmayan meslek lisesi binasının tadilat ve onarımına başlandı.

Bahadın Beldesi, Belediye Başkanı Dilaver Özcan, yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin bir çok yöresinde olduğu gibi Bahadın'da da dışarıya göçün önemli bir sorun olduğunu, göç nedeniyle beldedeki nüfusun yaş ortalamasının arttığını söyledi.

Özcan, artan yaşlı nüfus için beldede huzurevi kurmak için çalışmalara 2 yıl önce başladıklarını belirterek, "Yurtdışında çalışan gurbetçilerimizin katkılarıyla Hollanda'da bir vakıf kurduk. 

Muhsin Aktürk isimli gurbetçi iş adamımızın da büyük maddi katkılarıyla huzurevinin kurmak için çalışmalara başladık. Beldemizdeki eski Meslek Lisesi binasını dönüştürerek huzurevi yapacağız. Çalışmalarımızın bu hızla devam etmesi durumunda gelecek yıl huzurevi tamamlanmış olacak" diye konuştu.

Genç nüfusun büyük bir bölümünün Avrupa 'da ve diğer şehirlerde çalıştığını belirten Özcan, şunları kaydetti: "Kasabamızda yaşlı nüfus her geçen gün artıyor ve yaşlılarımıza bakacak kimse kalmıyor. Yaşlılarımızın bir çoğu emekli olduktan sonra beldeye dönüyor. Ancak doğup büyüdüğü bu topraklarda kendilerine bakacak kimseyi bulamıyorlar. 

Bu durumdaki insanlarımıza hizmet verecek bir huzurevine ihtiyaç vardı. Hollanda Bahadınlılar Derneği ve Ankara Bahadınlılar Derneği ile 'Bahadın'da yaşlanmak' adı altında bir proje hazırladık.

Bu proje ile kasabamıza bir huzurevi kurarak yaşlılarımıza sahip çıkmayı hedefliyoruz. Böylece yaşlı insanlarımız doğup büyüdükleri yerden de ayrılmamış olacak." 

Etiketler: bahadın   dilaver özcan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki