Bahadın’da mezarlık ve su çalışmalarına hız verildi

Bahadın Belediyesi,yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yöresel düzenleme çalışmalarını da hızlandırdı.
Yayınlanma tarihi: 20 Haziran 2015, Cumartesi günü, saat: 11:44

Sorgun İlçesine bağlı Bahadın Belediyesi, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte  yöresel düzenleme çalışmalarını da  hızlandırdı.

Konuyla ilgili bilgi veren Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, beldeye bağlı mahallelerde belde sakinleriyle toplantılar yapıldığını ve buraların öncelikli ihtiyaçlarının saptandığını belirtti.

Başkan Özcan, ilk olarak Sungur Mahallesi sakinleriyle yaptıkları toplantıda acil ihtiyaçları konusunda görüşler aldıklarını ve toplantıya katılanların hemen tamamının mezarlık düzenlemesi ve su sıkıntısı gibi sorunları ön plana çıkardıklarını söyledi.

Mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantılarda kura çektiklerini ve kurada çıkan sıraya göre diğer mahallelerin ihtiyaçlarının da giderileceğini belirten Özcan, “Sungur mahallesi sakinlerimizin hemen tamamı mezarlık çevre düzenine ihtiyaç olduğunu belirttiler ve bizde çalışmalara başladık. Mezarlığın çevre duvarının yapımı tamamlandı. İçindeki yürüyüş yolları bitmek üzere. Göbeğe yapılacak çiçeklik ve çevresine konulacak banklardan sonra mahalle sakinlerimize teslim edilecek. Ayrıca bu ay içinde aynı mahallenin su sorunu çözülmüş olacak” dedi.

Özcan, 20 Haziran itibariyle Salur Mahallesi’nin içinden geçen 2 bin 500 metrekarelik yolun tamamen kilit parke yapılacağını, diğer mahallelerin de önümüzdeki yıl benzeri hizmetlerden yararlanacağını ifade etti.

Bu yıl Sungur ve Salur; önümüzdeki yıl Tatlı ve Gümüşkavak mahallelerinde aynı tür çalışmaların olacağına vurgu yapan  Özcan Mülazım Mahallesi’nde bulunan ve uzun zamandır akmayan çeşme ile ilgili yapılan çalışma hakkında da şu bilgiyi  verdi:
“Mülazım çeşmesinin kaynağının derinliği 1.5 metreden yaklaşık 4 metreye indirilerek yeniden suya ulaşılmıştır. Mülazım çeşmesi bugün akmaktadır. Aşırı bir kuraklık olmadığı sürece tekrar kesilmesini beklememekteyiz. Kurumasının nedeni kuraklık nedeniyle yüzey suyunun derine inmesiydi. Çeşmenin tekrar akıtılması için yapılan çalışmada emeği geçen ve yardımı olan, bu çalışmada desteğini esirgemeyen Hasan Doğanay, Ali Şahin, Başer Koç ve yardımlarının esirgemeyen herkese, belediye personelimize yürekten teşekkür ediyorum.”

Etiketler: sorgun   bahadın   dilaver özcan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki