Bahadın'da İstimlak İçin İlk Toplantı Yapıldı

Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde yapılması planlanan barajla ilgili, istimlak çalışmalarının ilk toplantısı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 24 Temmuz 2016, Pazar günü, saat: 09:19

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde yapılması planlanan barajla ilgili, istimlak çalışmalarının ilk toplantısı yapıldı.

Bahadın Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Dilaver Özcan,  Bahadın Belediyesi yetkilileri, Bahadın halkı ve Devlet Su İşleri yetkilileri katıldı.

Toplantı ile ilgili AA muhabirine açıklama yapan Belediye Başkanı Dilaver Özcan,  Bahadın’da Bağırgan çayı üzerinde, tutulacak barajla ilgili istimlak çalışmasının ilk toplantısının pek olumlu geçmediğini söyledi.

Vatandaşların, Devlet Su İşleri yetkilileri tarafından önerilen istimlak bedellerini çok az bulduğunu ve kabul etmediklerini ifade eden Özcan “Yetkililer Bağırgan çayı kenarındaki yerler için dönüm başına 6 bin 140 lira, diğer alanlar için ise 5 bin 780 lira önerdiler. Ancak yapılan bu öneriler büyük oranda kabul görmedi. Bu nedenle toplantının olumlu geçtiğini söyleyemeyiz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki