Yozgat İŞ-Kur İl Müdürlüğü, Bahadın Belediyesi ve Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen Dikiş Nakış ve Hediyelik Eşya Kursu’nda yapılan el emeği göz nuru işler, düzenlenen bir sergiyle görücüye çıktı.

Bahadın Belediyesi Sergi Salonu’nda düzenlenen açılışta konuşan Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, kurslara 25 kursiyerin katıldığını ve çok yararlı geçtiğini ifade etti.

Kaymakam Arslantaş, kadınların üretime katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla kurslar düzenlemeye çalıştıklarını söyledi. Kaymakam Arslantaş, günümüzün ekonomik şartlarında kadının üretime katılmasının aile bütçesine katkı sağlayacağına, böylelikle kadınların kendini daha güçlü hissedeceğine dikkat çekti.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan da yaptığı açıklamada belediye olarak kadınlara yeni iş alanları oluşturmanın gayreti içinde olduklarını belirtti.

Başkan Özcan “Onlar için yeni iş alanları bulmak bizlerin görevidir. Bu bağlamda, Bahadın Belediyesi, olarak İşkur İl Müdürlüğü ve Sorgun Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Düz Dikiş Makinası’ ve ‘Hediyelik Eşya Kursu’ düzenledik. Kurslarımıza katılan 25 kursiyerimizin ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri bir sergi ile vatandaşlarımızın beğenisine sunduk” dedi.

Konuşmaların ardından törenle serginin açılışı yapıldı. Törene, Sorgun Kaymakamı Ali Aslantaş, İş-Kur il Müdürü Nevzat Atak, Sorgun Halk Eğitimi Müdürü Ali Erol, kursiyerler ve davetliler katıldı.
Sorgun Postası