Bahadın GES Kuruluyor

Sorgun ilçesine bağlı Bahadın Belediyesi, kuracağı güneş enerjisi santrali ile kendi enerjisini üretecek.
Yayınlanma tarihi: 17 Eylül 2015, Perşembe günü, saat: 10:56

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın Belediyesi, kuracağı güneş enerjisi santrali ile kendi enerjisini üretecek.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, iki yıldır büyük bir emekle yürüttükleri “Bahadın Güneş Enerji Santrali (Bahadın GES) ” çağrı mektubunu nihayet aldıklarını, yüzlerce özel ve kamu başvuruları içerisinden, Sorgun ilçeden onay alan tek kamu kuruluşunun Bahadın Belediyesi olduğunu söyledi.

Başkan Özcan, bir milyon 500 bin liralık projenin hazırlama ve kurulum süreci için 6 aylık bir zamanları olduğunu belirterek “Santral kurulum onayını aldık. Proje hazırlama ve kurulum süreci için 6 aylık bir süremiz var. Santralimiz 500 KW. olacak.  Projemizin genel maliyeti bir milyon 500 bin liradır. Bu projeyi % 50 hibeyle yaptırmak için proje hazırlarken ,%100 hibe şansımız olduğu da ortaya çıktı. Bu hibe programına başvurumuzu yarın yapıyoruz. Proje Hayat bulduğunda aylık ortalama 30 bin lira, en az 30 yıl boyunca Bahadın Belediyesi’ne gelir olarak kaydedilecek ve belediyemiz ekonomik sorununu önemli bir ölçüde kalıcı olarak çözmüş olacaktır.” Dedi.

Santralde üretilen enerjinin ÇEDAŞ’a  satılacağını ifade eden Özcan şunları kaydetti; "Belediyenin aylık ortalama 10 bin lirayı bulan elektrik faturası mahsup edildikten sonra kalan üretimin parası Belediyemiz hesabına her ay yatırılacak. Bu durumda Bahadın Belediyesi yatırımlarında rahatlayacak. Bahadın’a ve bütün Yozgat’a hayırlı olsun. Bu projenin hazırlanmasında çok büyük emek veren Mehmet Aktürk ve Haydar Özcan başta olmak üzere Belediye Meclis üyelerimize yürekten teşekkür ediyorum."

Etiketler: bahadın   sorgun   dilaver özcan   güneş   enerji   santral  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki