"Hayatım Hayatın Olsun" sloganıyla yola çıkan Yozgat Sağlık çalışanları, “Bağışlanan her organ filizlenen bir hayattır.” diyerek, 3  -9 Kasım tarihleri arasında ki "Organ Bağışı Haftası" nedeniyle kolları sıvadılar.

3 Kasım 2016 tarihinde düzenlenen Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Organ Nakli Koordinatörleri Derneği, Tıp Hukuku Derneği, Karaciğer Nakli Derneği, Türk Yoğun Bakım Derneği, Türk Anesteziyoloji ve Re animasyon Derneği ve Türkiye Organ Nakli Vakfı işbirliğinde Organ Naklinde Güncel Hukuki Sorunlar Sempozyumu’na katılan Yozgat Organ ve Doku Nakli İl Koordinatörü Mehmet Duman, sempozyum sonrası Yozgat’a gelerek etkinliklere başladı. Hastanelerde tarafından verilen eğitimlerin yanı sıra, Organ Bağış standını Cumhuriyet Meydanında açılarak, vatandaşlar organ bağışı hakkında bilgilendirildi ve vatandaşlar duyarsız kalmayıp, organ bağışında bulundu. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; “Sağlıklı olan her vatandaşın, gelecekte bir gün kendisi ya da bir yakını için organ gerekebileceğini göz önünde bulundurarak, organ bağışında bulunması ve farkındalığın artırılması önemlidir. 3-9 Kasım Organ Bağışı nedeniyle tekrar böylesine kutsal bir mesajı gerek eğitim, gerek stantlar gerekse organ nakli bekleyen organların materyalleri ile gündeme taşımak istedik. Unutmayalım, bağışlanan her organ filizlenen bir hayattır” dedi.