Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Kadir Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
 
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Çakır, bağımlılıkla mücadele konusunda toplumun her kesimine çok büyük görevler düştüğünü belirterek, "Toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi derinden etkileyen uyuşturucu ve uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda ilgili tüm kurumlarımız tarafından sürdürülen mücadelenin daha da etkin şekilde devam ettirilmesini istiyoruz." dedi.
 
Vali Çakır; “Son zamanlarda başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın İçişleri Bakanımızın talimatlarıyla ülkemizde ciddi manada büyük operasyonlar yapılmaya başlandı. Bu operasyonlar sadece asayiş, güvenlik işi değil. Çok yönlü bir iş. İçerisinde aileler var, milli eğitim var, hatta her bir şahıs her bir birey var. Çünkü bu hepimizin sorumluluğunda olan bir durum. Bu alanla ilgili bir aksaklık bir yanlışlık gördüğümüz zaman mutlaka ilgili yerlere başvurması lazım. Bağımlılıkla mücadele kapsamında ilimizde de güzel işler yapılıyor. Arzu ediyoruz ki bu konu olabildiğince gündemden düşsün. Çünkü bağımlılıkla mücadele bu çok yönlü bir iş. Bu alandan terör örgütlerine para gidiyor,  bu alandan bir nesil maalesef yok ediliyor. Bizi biz yapan aklımız beynimiz madde kullanımıyla birlikte ciddi anlamda işlevini kaybediyor. Teknolojinin gelişmesiyle, sanal âlemde reklamı oluyor ve uyuşturucuyu temin etme yolları daha da kolaylaşıyor.  Bizlerde teknolojinin olumlu yönlerini öne çıkartarak kullanabiliriz. Bunun için bütün kurumların işbirliği içerisinde çalışması gerekiyor” şeklinde konuştu.
 
Toplantıya Valimiz Kadir Çakır’ın yanı sıra Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, paydaş kurumlar ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.
 
Toplantı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün yaptığı bilgilendirmenin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.