Azizlibağları, Mahalle Oldu

Yozgat şehir merkezinin genişletmek amacıyla Azizlibağları mücavir alan içerisine alınarak mahalleye dönüştürüldü.
Yayınlanma tarihi: 05 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 10:00

Yozgat Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Kazım Arslan başkanlığındaki toplantıda Azmi Dalkılıç’ın üyeliği oy çokluğu ile iptal edildi.

Köseoğlu Mahallesi’nde bulunan Taha Akyol’un evi Yozgat Belediyesi Kayyumzade Konağı olarak tescil edildi.

AZİZLİBAĞLARI MAHALLE OLDU
Meclis toplantısında imar değişiklikleri üyelerin oylarıyla kabul edildi. Yozgat şehir merkezinin genişletmek amacıyla Azizleribağları mücavir alan içerisine alınarak mahalleye dönüştürüldü.

Belediye Başkanı Kazım Arslan, Nohutlu ve Çamlık tepeleri arasına sıkışan şehir merkezine daha etkin ve kalıcı hizmetler yapılabilmesi için mücavir alanı sınırlarının genişlemesi gerektiğini belirtti. Belediye olarak bu yönde çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Arslan,

Yozgat'ın uzun vadede önünün açılıp, kalıcı hizmetlerin yapılabilmesi için mevcut mücavir alanın genişletilmesi gerektiğine dikkat çekti. Arslan, ''Mücavir alana almayı düşündüğünüz bölgelerde  resmi işlem yapılmadan yapılaşmalar oluyor. Daha sonra mücavir alana dahil ettiğiniz alanda sorunlarla karşılaşıyor, altyapı hizmeti götüremiyorsunuz. İleriye dönük bakıldığında, sonraki yıllarda kendiliğinden mücavir alana dahil olacak alanları şimdiden mücavir alan ilan edip, çarpık yapılaşmayı önleyip, altyapı hizmetlerini götürdükten sonra yapılaşmaya açmak daha doğru bir adım olacaktır'' dedi.

Yozgat il merkezinin sınırında yer alan Azizlibağları’nın mücavir alan içerisine alındığını kaydeden Arslan, 26’ncı mahalle olarak belirlenen Azizlibağları’nda gerekli çalışmalar yapılacağına değindi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki