Aydıncık Müftülüğü tarafından başlatılan ve Aydıncık halkı tarafından ‘Halep’te İnsanlık Ölmesin' sloganıyla toplanan 2 Tır un düzenlenen törenle Halep’e gönderildi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Kaymakam Yavuz Akyol, Belediye Başkan V. Bekir Bolat, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Tekçam, Garnizon Komutanı Mehmet Engin, İlçe Emniyet Amiri Şaban Sağlam, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Yardım konvoyunun uğurlanmasıyla ilgili düzenlenen törende konuşan Kaymakam Akyol, ”Halep'te büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Kurtarabileceğimiz can varken, imtihanımız varken, mesuliyetimiz büyük. Orada büyük insanlık dramı yaşanıyor. Bütün dünyanın gözü önünde gerçekleşiyor. Bu drama İslam aleminden en fazla hassasiyet gösteren Türk milleti oldu. Bu vesile ile Aydıncıklı hemşehrilerimi kutluyorum. Ne zaman yardıma muhtaç, yardıma ihtiyacı olan birileri varsa organizasyon talebinde ya da kampanya olduysa, hiç boş çevirmediler her konuda her zaman yardımcı oldular. Bir tır un hedefiyle çıktığımız yolda iki tur un gönderiyoruz. Bu kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftü Vekili Muhammed Aktaş'ın yaptığı dua ile 50 Ton unun yer aldığı yardım tırları, Halep’e ulaştırılmak üzere yola çıktı.