Aydıncık'ta Kültür ve Turizm Şenlikleri Yapıldı

Aydıncık’ta bu yıl 16'ncı "Uluslararası Kültür Turizm ve Kazankaya Kanyonu Festivali" düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 15 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 09:47

Uluslararası  Kültür  Turizm ve Kazankaya Kanyonu Festivali hafta sonu gerçekleştirildi. Doğa yürüyüşü ile başlayan festival çeşitli etkinliklerle devam etti.

Aydıncık Belediyesi tarafından gerçekleştirilen festivalin açılışında, Gezbel mevkinde toplanan yaklaşık 200 kişi, Karacaoğlan Kartal Kayası'ndan, Ağıllı köyüne yürüdü.

Daha sonra ilçede halk ozanı Karacaoğlan'ın mezarı olduğu yerde anma programı yapıldıAydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak, burada yaptığı konuşmada Karacaoğlan hakkında bilgi verdi.

Karacaoğlan'ın halk şairi ve Türk dilini iyi kullanan bir ozan olduğunu ifade eden Koçak, "Karacaoğlan'ın 500'e yakın şiiri vardır ve halka mal olmuş Türkçemizi iyi kullanan şairlerimizden birisidir" diye konuştu.

Koçak, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunmak amacıyla festivali düzenlediklerini söyledi. Festivale her yıl daha farklı etkinlikler eklediklerini belirten Koçal,  "2 gün süren festivalimizde birbirinden güzel farklı eğlence programlarımız oldu. Festivalin birinci gününde doğa gezisi yaptık.  Akşamları ise sanatçılarımız Gökhan Ay, Murat Balaban, Mihriban Türkmen, Halis Çaşkurlu festivalimize ayrı renk kattı" dedi.

Festivale AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Yozgat Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz'de katıldı.

Etiketler: aydıncık   bağrıbütün  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki