Aydıncık Merkez Ortaokulu'nun Temeli Atıldı

Aydıncık'ta 1 milyon liraya mal olacak, 13 derslikli Aydıncık Merkez Ortaokulu'nun temel atma töreni Vali Abdulkadir Yazıcı ve Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ın katılımıyla gerçekleşti.
Yayınlanma tarihi: 07 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 04:50

Aydıncık'ta 1 milyon liraya mal olacak, 13 derslikli Aydıncık Merkez Ortaokulu'nun temel atma töreni Vali Abdulkadir Yazıcı ve Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ın katılımıyla gerçekleşti.
 
Merkez Camii İmam Hatibi Dursun Yılmaz'ın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda daha sonra Vali Abdulkadir Yazıcı açılış konuşması yaptı.
 
Okulumuz İlçemize Hayırlı Olsun
Baharın bütün güzelliği ile içimizi şenlendirdiği böylesi güzel bir günde Aydıncıklı hemşerilerimizle bir arada olmanın kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Vali Yazıcı;" Bugün Yozgat’ın incisi nesri derlerse orası şuan bulunduğumuz Aydıncık’tır deriz. İlimize güzellik katan, nezaket katan, zarafet katan ve tabii güzellikleriyle gerek yurt içinde gerek yurt dışında bir anlam ifadece eden ilçemiz hangisi derlerse yine ona hiç duraksamadan vereceğimiz cevap Aydıncık’tır. Bu güzel ilçede en güzelini, en hoşunu yapmakta bizlerin vazifesidir. Aslında her yatırıma bir temel atılacak olsa günde iki üç yerde gezip temel atmak gerekir. Biz sadece bugün 13 derslikli bu ortaokulumuzun temel atmasını bahane kılarak sizlerle bir araya gelmeye, sizlerle birlikte olma noktasında karar verdik. Bu temel atma da bir vesile oldu ve bugün burada sizlerleyiz. Ben burada yapılacak okulunda diğer eserler gibi Aydıncık’a hayır getirmesi, başarı getirmesi ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Mevla’nın verdiği bir ömrü hepimiz o rolü oynayarak bu diyardan bu memleketten çekip gideceğiz. Önemli olan yaşadığımız süre içerisinde huzurlu olmak, samimi olmak, bir birimizi sevmek, millet ve memleket için yüreğimizi ortaya koymak. "dedi.
 
Aydıncık ve Değerlerinin Tanıtımı Noktasında Gerekli Çalışmalar Yapılıyor
Aydıncık’ın ve ilimizin tanıtımı noktasında önemli  araçlardan olan gerek Kazankaya Kanyonu  gerekse ametist taşı gibi değerlerin ülke genelinde yaygınlaştırma, tanıtma noktasında büyük bir çaba içerisinde olduklarını söyleyen Vali Yazıcı;" Bu sene gerek özel programlar ve projeler noktasında gerekse il özel idaresi programı noktasında turizm açısından Aydıncık’ın kalkınmasına matuf bir takım düzenlemeleri, ciddi kararlar verdik. Yozgat’ın turizm noktasında, özellikle Sorgun’daki Kerkenez Harabelerinden, Sarıkaya’daki dünya üzerinde çok nadir bir örnek olan ve içerisinde şuan su çıkan Roma Hamamı üzerinden gelecek olan turist kafilelerini Kazankaya ve Aydıncık üzerinden Hattuşaş tarafına yönlendirmeyi düşünüyoruz. İnanıyorum ki önümüzde ki 4-5 sene içersinde bunu göreceğiz. Seçimden bir hafta sonra turizm acenteleri Yozgat’ta toplantı yapacak biz bu alanı da onlara gezdireceğiz "dedi. 
 
Aydıncık Gelişmeye Devam Edecek
Bugün  Aydıncıkta temeli atlan 13 derslikli ortaokulun ilçeye hayırlı olması temennisiyle sözlerine başlayan Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ise yaptığı konuşmada;" İnşaatın kazasız belasız tamamlanmasını, bittikten sonra da Aydıncık’ta eğitime ve yavrularımıza faydalı hizmetlerin mekânı olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Aydıncık pek çok hizmeti hak ediyor. Eğitim konusunda daha iyi olması bizim de temel arzumuzdur. Bugüne kadar Aydıncık’a pek çok eseri kazandırdık. Arzu ediyoruz ki Aydıncık kendi ölçeğinde, kendi nüfusuyla, kendi gücü ile orantılı bir biçimde büyüsün, gelişsin, Yozgat’ta daha ileri bir noktaya gelsin. Bu anlamda bu okul elbette Aydıncık’ımıza önemli katkıyı sağlayacaktır. Eğitim bizim hükümet olarak her zaman önem verdiğimiz birinci konu olmuştur. Hükümetlerimiz döneminde hazırlanmış olan bütçelerin tamamında bir numaralı pay eğitime ayrılmıştır "dedi.
Protokol konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Dursun Sarı'nın dualarına hep birlikte amin diyen Vali Abdulkadir Yazıcı, Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ve diğer davetliler okulun temeline ilk harcı hayırlı uğurlu olması temennisiyle attılar.
 
Kazankaya'da Hıdırellez Coşkusu
Aydıncıkta ortaokul temel atma töreni sonrasında Kazankaya Köyüne giden, Vali Abdulkadir Yazıcı ile Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ burada vatandaşların Hıdırellez coşkusuna ortak oldular.

Vali Abdulkadir Yazıcı ile Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ örs üzerinde demir dövdükten sonra yakılan ateşin üzerinden atlayarak vatandaşlarla birlikte bayram kutladılar. Vatandaşlara etli pilav ikram eden Vali Yazıcı ve Adalet Eski Bakanı Bozdağ daha sonra söylenen şarkı ve türküler eşliğinde halaylar çekti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki