Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Anayasa komisyonu üyesi Yusuf Başer; Bakan ve Milletvekillerinin yoğun gayreti neticesinde Aydıncık –Yozgat yolunun karayolları ağına alınması teklifinin  Karayolları Genel Müdürlüğünce uygun görüldüğünü bildirdi.
                            
Aydıncık yolunun karayolları ağına alınması ile ilgili açıklamalarda bulunan Başer, "Aydıncık yolumuz şehir merkezine yaklaşık 100 kilometre.  Yol uzunluğu nedeniyle Aydıncık ilçemizdeki vatandaşlarımız ekseriyetle Alaca’ya gitmek durumunda kalıyordu. Aydıncık  yolumuzun “karayolları yol ağına” dahil edilmesiyle bu mesafeyi  50 kilometreye düşürüyoruz" dedi. 
                            
Bütün ilçelerimizin yol standartının yükseltilmesi için çalıştıklarını sözlerine ekleyen Başer, "Yozgat Havalimanını Alaca yol ayrımı üzerinde yapacağız, aynı zaman yeni Organize sanayii Bölgesi de  aynı bölgede olacak,  Çevre yolumuzun da inşası ve hızlı trenin faaliyete geçmesiyle birlikte Yozgatımızda ekonomik ve sosyal değişimleri hep birlikte göreceğiz. Aydıncık karayolunun yapımıyla birlikte Aydıncıklı kardeşlerimiz  Yozgat havalimanından istifade etme imkanı bulacaktır" diyerek sözlerini tamamladı.