Avşaralan Köy Yolu Yapılıyor

25 yıl önce menfez köprüsü atılan ve bir türlü dolgusu yapılamayan Avşaralan köy yolundaki viraj dolgusunda son aşamaya geldi.
Yayınlanma tarihi: 18 Haziran 2015, Perşembe günü, saat: 07:07

25 yıl önce menfez köprüsü atılan ve bir türlü dolgusu yapılamayan Avşaralan köy yolundaki viraj dolgusunda son aşamaya geldi.

Keskin viraj neticesende hızını kesen araçların ve özellikle öğrenci servislerinin çıkamadığı yokuş yüzünden sıkıntı çeken köylülerin imdadına Yozgat Özel İdare Ekipleri yetişti.

10 gündür bir adet dozer, bir adet paletli kepçe ve 1 adet kamyon ile dolgusu yapılan Madımak virajında sona gelindi. Dolgu çalışmasını yerinde inceleyen Ak Parti İlçe Başkanı Arif Akpınar, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, İl Genel Meclis Üyeleri Bülent Akpınar ve Abdulbaki Karataş yapılan hizmetin sevincini köylülerle birlikte yaşadı. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Arif Akpınar; 25 yıldır bekleyen bu dolgunun tamamlanması her babayiğidin harcı değildir. Güçlü bir iktidar ve hükümet ister” dedi.

Köy muhtarı Yunus Korkmazyürek ise; özellikle kış aylarından yolda yaşanan problemlerden bahsederken; “Bu dolgu sayesinden Avşaralan ve Güzelyayla Köylerinde yaşayan kardeşlerimiz artık daha rahat köylerine ulaşabilecekler. Yıllardır tek özlemimiz buydu. Allah devletimizden ve hükümetimizden razı olsun. Bu yolun dolgu çalışmalarında yanımızda olan Ak Parti Çayıralan ilçe teşkilatına ve İl Genel Meclis Üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: çayıralan   avşaralan   yol  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki