Avrupa'nın Tercihi Yozgat Çorabı

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde 2004 yılında işletmeye açılıp, Avrupa'ya çorap ihraç eden Eren Tekstil, artan talebe kısa vadede yanıt verip, kalitesini daha da yükseltmek amacıyla başlattığı teknolojik yenileme çalışmalarının sonuna geldi.
Yayınlanma tarihi: 01 Eylül 2015, Salı günü, saat: 21:27

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde 2004 yılında işletmeye açılıp, Avrupa'ya çorap ihraç eden Eren Tekstil, artan talebe kısa vadede yanıt verip, kalitesini daha da yükseltmek amacıyla başlattığı teknolojik yenileme çalışmalarının sonuna geldi.

Eren Tekstil Genel Müdürü Adem Cengiz, önceki yıllarda Türk İş Kanunun bütün maddelerine uyulup uylmadığı, iş sağlığı ve güvenliğinin tüm koanularını kapsayan bir denetim geçirdiklerini, bunun sonucunda ise dünyadaki en prestijli sosyal uyumluluk belgesi olarak kabul edilen "SA8000 Belgesi" sahibi olduklarını söyledi. Çalışanların temel haklarını garanti altına almayı amaçlayan, işverenin çalışanlarına karşı sosyal sorumluluklarının artıran uluslararası sosyal sorumluluk örgütü tarafından verilen belgenin önemine değine Cengiz, Yozgat Eren Tekstil olarak SA8000 belgesine başvurma amacımız, "Öncelikle çalışanlarımızın sosyal şartlarını iyileştirebilmek, Türkiye'de çorap sektöründe bu belgeye sahip olarak bir ilki gerçekleştirmek, yapmış olduğumuz ve ilerde yapacağımız sosyal sorumluluk şartlarını iyileştirebilmektir." dedi.

Adem Cengiz SA8000 Belgesi ile birlikte ORAN Kalkınma Ajansının katkılarıyla hazırladıkları 1 milyon 250 bin lira maliyetli "Yozgat Eren Çorap İle Kalkınıyor" adlı projeyi de başarıyla tamamlayıp 17 adet son model ve son teknolojiye sahip çorap örme makinalarını ile makina sayısını 200'e çıkardıklarını anlattı. Teknolojik yenileme çalışmalarının sonuna geldiklerini kaydeden Cengiz, böylece günlük 60 bin çift, aylık 1 milyon 500 çift olmak üzere yıllık üretim kapasitesini 18 milyon çifte çıkarırken, istihdam edilen personel sayısını da 120 kişiden 200'e yükseltiklerini belirtti. Cengiz, "Bulunduğumuz dönem itibariyle işsizlik oranının yüksek olduğu Yozgat'ta kapasite ve istihdam artırımı ile bir nebze olsun bu oranı değiştirmeyi amaçlamaktayız." dedi.

Yozgat OSB'de bulunan tesislerde dünyaca ünlü markaların çoraplarını ürettiklerini kaydeden Cengiz, üretimin yaklaşık olarak yüzde 95'lik daimi AB ülkelerine, geriye kalan kısmını ise iç piyasaya verdiklerini anlattı.

Etiketler: eren tekstil   çorap   avrupa   ihracat   adem cengiz  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki