Atık su tesislerinde ilk adım atıldı

Akdağmadeni İlçesine kazandırılacak en önemli projelerden birisi olan "Atık Su Arıtma Tesisi" projesini hayata geçirmek amacıyla tesisin yapılacağı alanın istimlak işlemleri tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 02 Eylül 2015, Çarşamba günü, saat: 12:53

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde, bazı köylerin tarım alanlarının sulanması ve farklı amaçlarla kullanıldığı dere sularına karışan pis suların zarar vermesini önlemek amacıyla belediye tarafından hazırlanan "Atık Su Arıtma Tesisi" projesinin hayata geçirilmesi amacıyla çalışmalara hız verildi.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, ilçeye kazandırılacak en önemli projelerden birisi olarak nitelendirdiği "Atık Su Arıtma Tesisi" projesini hayata geçirmek amacıyla tesisin yapılacağı alanın istimlak işlemlerinin tamamlandığını söyledi. Daştan Modern ve model kent Akdağmadeni idealinden hareketle gerçekleştirdikleri köklü ve büyük projelere imza attıklarını belirterek "Atık Su Arıtma Tesisi" projesinin ilk adımını attıklarını anlattı. Daştan "İçinde bulunduğumuz yüzyıl  güzel ilçemizin, evrensel ölçülerde çağdaş teknolojik yapılanmaya sahip bir Atık Su Arıtma Tesisine duyduğu ihtiyaç kaçınılmaz olarak önümüzdedir.Akdağmadeni Belediyesi bu ihtiyacı görmüş ve  projede ilk adımı atarak tesisin yapılması uygun görülen 28 dönümlük alanı Belediyemizin öz kaynaklarıyla 280 Bin TL ödeyerek istimlak  etmiştir. İstimlak yapılan alanın 23 dönümlük kısmının parası peşin olarak ödenmiş olup geriye kalan 5 dönüm alanında mahkeme sürecinin bitmesi beklenmektedir. Çevre dostu Belediyecilik anlayışımızın da bir ürünü olacak olan proje vatandaşlarımızın sağlığını da koruyacak olup atık su konusunda sıkıntı yaşayan Melikli , Davutlu , Yedişehir İbrahim Ağa köylerinin de sorunlarını çözmüş olacaktır." diye konuştu.

Başkan Daştan Akdağmadeni Belediyesi tarafından başlatılan kanalizasyon çalışmaları sonucunda 110 km kanalizasyon hattı yapılarak kanalizasyon konusundaki çalışmalar tamamlanmıştı. Atık Su Arıtma Tesisi yapımı projesi hazır olup Akdağmadeni Belediyesi, ender yapılan çalışmalardan birine daha imza atarak, hem çevre adına, hem Akdağmadeni  adına güzel bir projeyi vatandaşların hizmetine sunacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler: akdağmadeni   belediye   başkan   suphi daştan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki