Atık pil yarışması sonuçlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TAP tarafından Yozgat il ve ilçelerindeki tüm okullar genelinde düzenlenen atık pil yarışması sonuçlandı.
Yayınlanma tarihi: 18 Haziran 2015, Perşembe günü, saat: 08:02

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği)  tarafından Yozgat il ve ilçelerindeki tüm okullar genelinde düzenlenen atık pil yarışması sonuçlandı.

Sorgun Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ve Çevre Mühendisi Resul Kaplan koordinatörlüğünde; Sorgun merkez, beldeler ve köy okullardaki eğitim, bilinçlendirme ve organizasyonu sağlanan atık pil yarışmasında, Özcan Yıldırım İlkokulu il birincisi, Eymir Lisesi il ikincisi gelmiştir.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek tarafından birinci gelen Özcan Yıldırım İlkokulu’na ödülleri olan dizüstü bilgisayar, ikinci gelen Eymir Lise’sine masa tenisini hediye etti. Başkan Şimşek yaptığı kısa açıklamda, Bir kalem pilin 800 bin litre suyu kirlettiği, 4 metrekare toprağı yok etttiğini düşündüğümüzde doğaya son derece zarar veren bu atık cinsinin öğrencilerimizi ve toplumumuzu bilinçlendirerek toplanmasından duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini belirtti.

Her atığın çöp olmadığını dile getiren Başkan Şimşek "Bütün atıklar noktasında belediyemiz olarak hassasiyetle çalışmalarımız devam edecektir." dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki