Atatürk'ün, Yozgat'a Gelişinin 91. Yılı Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Yozgat'a gelişinin 91’inci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 15 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 11:15

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Yozgat'a gelişinin 91’inci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.
  
Tören, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Nuri Ekinci yönetiminde 20 kişilik öğrenci grubu tarafından Türk Bayrağı “milletimizin bağımsızlığının sembolü, devletimizin kudretinin göstergesi, rengini kahraman şehitlerimizin kanından almış şanlı bayrağımızı taşımak bizim için şereftir” sözleriyle Vali Vekili Yavuz Güner’e takdim edildi. Şanlı bayrağımızı öperek alnına koyan Vali Vekili Yavuz Güner ise  “Bizlerde geleceğimiz teminatı siz gençlere her zaman güvendiğimizi ifade ederek, bağımsızlığımızın göstergesi ve Türk milletinin büyük mücadelesinin simgesi olan şanlı bayrağımızı, büyük bir onur ve gururla siz sevgili gençlerimizden alıyorum” şeklinde konuştu.
  
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan törende yaptığı konuşmada, bazı insanların yaşamları boyunca yaptıkları eserlerle ve insanlığa yapmış oldukların hizmetlerle yaşamlarından sonrada adından söz ettirdiklerini vurgulayarak “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Yozgat’a gelişinin 91. Yıldönümünde kendisini anmak ve onun mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için buradayız. Bazı insanların yaşamları boyunca yaptıkları eserlerle ve insanlığa yapmış oldukların hizmetlerle yaşamlarından sonrada adından söz ettirirler. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de bu ender insanlardan biridir. Atatürk hem milli mücadele hem de cumhuriyeti inşa etme sürecinde daima ileriyi görmüş ve hayatı boyunca birçok şehre ziyaretlerde bulunmuştur. Bu bağlamda 15 Ekim 1924, Yozgat ve Yozgatlı için özel bir gündür. O gün Yozgat halkı işgaller karşısında azmini, imanını ve umudunu yitirmeyen ve tüm dünyanın saygı duyduğu Ulu Önder Atatürk’ü karşılamıştır ” dedi.
 
Konuşmanın ardından Atatürk’ün Yozgat’a gelişindeki hitabı ve Yozgatlıların Atatürk’e verdiği cevap metni Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okundu. 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Fatma Gül Selvi ve Celil Demirel tarafından şiirlerin okunmasının ardından  Atatürk koşusunda dereceye giren öğrencilere Vali Vekili Yavuz Güner, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve Belediye Başkanı Kazım Arslan tarafından ödülleri verildi. 

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Vali Vekili Yavuz Güner, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler: atatürk   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki