Star Gazetesi'nde yer alan bir haberde kirli ittifakla ilgili olarak emniyet güçleri tarafından, teröristler üzerinde yakalanan fotoğraf ve belgelerde ittifakın devam ettiğini ve terör örgütüne destek verildiğini iddia etmişti. Haber içeriğinde Star Gazetesi şunları kaydetti. "ABD, pyd ve pkk’nın kirli ittifakını belgeleriyle gözler önüne seren Star, hainliğin yeni fotoğraflarına ulaştı. Suriye’den gelen ypg’nin kadın birimi ypj’li Deniz kod adlı teröristin, pkk’lılara Silvan’da verdiği keskin nişancılık eğitiminde, hedef tahtasına Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yapıştırıldığı ortaya çıktı. 

Star gazetesi dünkü manşetinde, ABD’nin terör örgütü olarak kabul etmediği ve silah yardımında bulunduğu ypg’nin kadın kolundan ypj’li Deniz kod adlı teröristin, pkk’lılara Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde keskin nişancılık eğitimi verdiğini duyurmuştu. Haberde, bu eğitimin ABD’nin Suriye’de Esad rejiminin yayında DAEŞ ve muhaliflerle savaşan ypg’ye gönderdiği, ancak bir bölümü pkk’ya verilen silahlarla verildiği de fotoğraflarıyla yer aldı.

Yabancı istihbarat örgütlerinden aldığı destekle, Güneydoğu’yu kan gölüne çevirmeye çalışan pkk, hainlik zincirine bir halka daha ekledi. Dini ve milli değerlerimize savaş açan bölücü örgüt, teröristlerin silah eğitiminde kullandığı hedef tahtasına Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını koyarak, çirkin saldırıda bulundu. Örgüt, hem kendi hem de destekçilerinin hedefinin Türkiye olduğunu bir kez daha gösterdi.

VURANA ÖDÜL
Silvan’da, Sur ve Cizre’deki operasyonlara katılan güvenlik güçleriyle çatışmak üzere ypj’li Deniz kod adlı kadın terörist tarafından keskin nişancı olarak yetiştirilen yaklaşık 30 pkk’lı, Atatürk fotoğrafı yapıştırılan hedef tahtalarıyla her gün belirli saatlerde silah eğitimi aldı. Nefret tohumları eken bölücü örgüt Atatürk fotoğrafını vuran teröristleri ödüllendirdiği duyurdu. Ancak elde edilen görüntülerde, delik deşik olan hedef tahtasında Atatürk fotoğrafına kurşun isabet etmediği gözden kaçmadı. 

daeş POZU
Fotoğraflarda, daeş’li teröristlerin kafa kesme eyleminden ilham alan pkk’lıların, Atatürk’ün boğazına bıçak dayayarak poz verdiği görüldü. Bu fotoğraf, pkk/ ypg’li teröristlerin mücadele ettiğini ileri sürdüğü daeş’le aynı zihniyeti taşıdığını gösterdi."

Kaynak: Star Gazetesi