Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80’inci yıl dönümünde Yozgat'ta düzenlenen törenle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Vali Kadir Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Vali Yardımcıları Şükrü Çakır, Salih Altun, Belediye Başkan Vekili Ahmet Akgül, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Valilik, belediye ve mecliste grubu bulunan siyasi partilerin Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Tören alanı çevresindeki vatandaşlar da siren sesi ile birlikte saygı duruşuna katıldı. Ardından ise İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen anma programı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından '10 Kasım'da Yürümek' isimli şiir okundu. Daha sonra katılımcılara Atatürk'ün hayatı ile ilgili sinevizyon izletildi. Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi öğrenciler tarafından seslendirilen 'Atatürk'ün bir saati vardı' oratoryosu ise katılımcılardan büyük beğeni aldı.

Oratoryonun ardından program sona erdi.