Yozgat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri, üniversite hedeflerini belirlemeden önce Bozok Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Bozok Üniversitesini ziyaret ederek kampüs yaşamını görme, üniversite ile ilgili bilgi alma ve üniversiteyi yakından tanıma imkanı bulan öğrenciler Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü’nü gezdi.

Bozok Üniversitesi’ni tanıma amaçlı yapılan gezide Üniversitenin Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülşah Sezen Vekli gezi boyunca öğrencilere eşlik etti. Yrd. Doç. Dr. Vekli birimler hakkında ayrıntılı bilgi vererek, öğrencilerin üniversite ile ilgili sorularını yanıtladı. Eğitim ve Fen Edebiyat Fakülteleri ile Sağlık Yüksekokulu’nu gezerek üniversite ortamını yakından tanıma fırsatı bulan liseli öğrenciler, üniversite birimleri hakkında bilgi edinirken kampüsteki yaşamı görme imkanı buldu.

Gezi sonunda Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü girişinde hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler Yozgat’ta Bozok Üniversitesi gibi bir eğitim kurumunun bulunmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.