Aspir Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri Bölge Birliği ve Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Aspir bilgilendirme eğitimi düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 11 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 08:59

Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri Bölge Birliği ve Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Aspir bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime İl Müdür Vekili Özgür Memiş, Aspir Derneği Başkanı Prof.Dr.Fikret Akın Erdem, Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Aydın, Selçuk Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Kazım Çarman, Prof.Dr. Levent Ünlü, Dr. Rahim ada, Tarım Kredi Kooperatifleri Yozgat İli temsilcileri teknik personeller,firma temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Eğitim Açılış konuşmasını yapan İl Müdür Vekili Özgür Memiş, "Her konuda çiftçilerimize ve meslektaşlarımıza yönelik eğitim çalışmalarımız sürdürmekteyiz. Değerli öğretim üyelerimizin katkılarıyla aspir konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştireceğiz. Nadas alanlarının daraltılması projesi kapsamında nadasa bırakılan alanların değerlendirilmesi amacıyla aspir bitkisinin ekiminin artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Bakanlık olarak da aspir bitkisine fark ödemesi desteği olarak destekleme ödemesi ve sözleşmeli üretim yapıldığı takdirde sözleşmeli üretim desteği yapılmaktadır. Eğitimine katkılarından dolayı değerli öğretim üyelerine teşekkür eder, eğitimin hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri Bölge Müdür yardımcısı Yaşar Aydın'ın konuşmalarının ardından, Selçuk Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Fikret Akın Erdem, Prof.Dr. Kazım Çarman, Prof Dr. Levent Ünlü ve Dr. Rahim Ada sunumlarını gerçekleştirdiler.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki