Yozgat’ta 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde ortaya çıkan siyasi tablo, 31 Mart’ta yeni bir hal alacak. Yerel seçimlere bağımsız aday olarak giren Kazım Arslan’a halk desteği giderek artıyor. 

Yozgat’ta 31 Mart yerel seçimleri için adayları yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, bağımsız belediye başkan adayı Kazım Arslan’ın çıkışı dikkat çekiyor. AK Parti, MHP ve Millet İttifakı’nın adaylarına karşı Halk İttifakı’nın desteğini alan Arslan, yoğun destek görüyor. 

HALK ARSLAN’I İSTİYOR 
Yozgat’ta 24 Haziran seçimlerinin ardından ortaya çıkan siyasi tablo, partisi tarafından aday gösterilmeyen Kazım Arslan’ı ön plana çıkardı. 5 yıllık dönem içerisinde belediye hizmetlerinden memnun kalan vatandaşlar, Arslan’ın etrafından bir araya geldi. ‘Halkın adayı’ sloganı ile Arslan’ı yeniden başkan yapabilmenin gayretine giren vatandaşlar günün 24 saatini değerlendiriyor. Her geçen gün Arslan’ı destekleyen kesim büyürken, toplantılar düzenlenen salonlar da dar gelmeye başladı. 

TOPLUMU KUCAKLIYOR 
31 Mart seçimlerinde Yozgat’ta büyük bir değişimin kilit ismi olacak olan Arslan, halkın yoğun desteği ve ilgisine de samimi karşılık veriyor. Adaylık müracaatından bu yana toplumun her kesiminden destek alan Arslan, güvenilir kimliği ve samimi yaklaşımlarıyla da gönülleri fethediyor. Gündüzleri ziyaretler yaparak değerlendiren Arslan, akşamları da ev toplantıları yaparak yeni döneme ilişkin plan ve programlarını aktarıyor. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı üslup ve açıklamalardan uzak duran Arslan, toplumun her kesimine temas ederek talep, görüş ve sıkıntıları dinliyor.