Uzun süredir sessizliğini koruyan Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan sessizliğini bozdu ve merak edilen tüm konulara açıklık getirdi.

Başkan Arslan düzenlediği basın toplantısında takımın devrinden, kurulacak yeni yönetim ve transfere kadar bir çok konu hakkında açıklama yaptı.

"YOZGATSPOR'U BAŞKA KİMSE SAHİPLENMEDİ"
Yönetim olarak tepkiler aldıklarını bunları haklı bulmasalar da kulak verdiklerini dile getiren Başkan Arslan,"Bizler Yozgatspor’un yöneticileri olarak, son birkaç aydır bir yönetim değişikliği taleplerini dikkate aldık. Yönetime gösterilen tepkiyi ve takıma karşı takınılan tavrı haklı görmemekle birlikte saygı duyduk. Yozgatspor yönetimine talip olmak isteyenlerin fırsat bulması adına yaklaşık iki aylık bir bekleme süreci geçirdik. İstedik ki daha iyi yapacaklar varsa gelsin alsınlar ve Yozgatspor’u daha ileri noktalara taşısınlar. Biz bundan memnun oluruz. Bu süreçte hiç kimse ile polemiğe girmedik. Geldiğimiz noktada şunu gördük. Yozgatspor’u, Yozgat Belediyesinden başka sahiplenebilecek ve daha iyi noktalara taşıyabilecek bir talipli ortaya çıkmadı" dedi.

"KÜÇÜK İLLERDE ŞAHISLARLA OLMAZ"
Yozgat gibi küçük ölçekli illerde şahısların böyle bir yükün altına girmesi zor diyen Arslan,"Zaten çevre illerde bulunan kulüplere baktığımız zaman da bir çok kulüpler Belediye bünyesi altında devam etmek istiyor. Bunun en son örneği de bizim grubumuzda şampiyon olan Nevşehirspor’un Belediye’ye devredilmesidir. Küçük illerde bu işi şahıslarla götürmek çok da kolay değil. Sadece bir arkadaşımız geldi. Yönetime girmek istediğini ifade etti. Kendisinin tek başına bu işi götüremeyeceğini söyledi. Belediye’nin mutlaka bu işin içinde olması gerektiğin söyledi. Tabi bu doğru bir teklif değil. Zaten Belediye ve Kazım Arslan görevinin başında. Siz kendi başınıza yapacaksanız buyurun alın dedik" ifadelerini kullandı. 

"HİÇ BİR PARA TELAFFUZ ETMEDİK"
Hiç bir kurumdan yada kişiden takımı devretmek için para talep etmediklerini belirten Arslan, "Kesinlikle hiç kimseden, hiçbir kurumdan Yozgatspor’u devretmek için para telaffuz ve talep etmedik. Gelen arkadaşa bu işin külfetini hatırlattık. Dedik ki; “Eğer sen şampiyon olacak bir takım kurmak istiyorsan. Şampiyon olacak bir kadro kuracaksan bunun bir yıllık maliyeti en az 2 Milyon TL artı tesis giderleridir. Bunları karşılamayı göze alıyorsan bu işe soyun” Arkadaşımız böyle bir şeyi karşılamayacağını söyledi. Ama bu maalesef bir takım art niyetli kişiler tarafından Belediye kulübü devretmek için para istedi. Başkan Kazım Arslan kulübü devretmek için para istedi şeklinde yansıtıldı. Bu bize yapılan çok büyük bir haksızlıktır. Biz hiç kimseden para istemedik" diye konuştu.

"HUZUR BOZMANIN FAYDASI YOK"
Ortamı germek huzursuzluk çıkarmak hiç bir fayda sağlamaz diyen Arslan,"Sosyal Medya da kopartılan fırtınaların, sokakta yapılan bağırmaların bu takım hiçbir faydası yok. Bu takımın huzurunu bozmanın, bu şehrin huzurunu bozmanın hiçbir şekilde Yozgatspor’a faydası yok. 4 senedir büyük Yozgatspor’a faydası yok. 4 senedir büyük bir fedakarlıkla bu işi üstlenen, şampiyonluğa oynatan, ses getiren kadrolar kuran bir yönetime karşı takınılan bu tavrı açıkçası doğru bulmuyorum. Maksadını, haddini aşan tavırlar var. Bununda Yozgatspor’a bir faydası yok. Dün olduğu gibi aynı şekilde görevimize devam ediyoruz. Yozgatspor’u sırtlanmaya, başarısı için gayret etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"TAAHHÜTLER YERİNE GELİRSE YÖNETİME ALINACAKLAR"
Taleplere karşı tamamen kulağımızı tıkamış değiliz diyen Arslan,"Mevcut yönetimin önderliğinde kulüp yönetiminde görev almak isteyenlerle ilgili olarak geniş çaplı bir arayışımız var. Yönetimin genişlemesini istiyoruz. Yönetime yeni isimlerini girmesini istiyoruz. Bunlarla ilgili Yozgat’ta ve Yozgat dışındaki isimlerle görüşmemiz oldu. Yozgatspor’a maddi katkı sağlayabilecek insanlarla bir takım görüşmelerimiz oldu. Bunlarla ilgili birkaç isimden olumlu cevap aldık yönetime girme noktasında. Bu arkadaşlarımızın yönetime girmek ile ilgili bir takım taahhütleri var. Maddi olarak. Bu taahhütlerini yerine getirdikleri takdirde Yozgatspor yönetimi olarak yeni bir kongre yapıp, bu arkadaşlarımızı yönetimde görmek istiyoruz. Yönetime girmelerinden, Yozgatspor’un başarısı için çalışmalarından da memnuniyet duyarız. Ama önce taahhütlerin yerine getirilmesi lazım" şeklinde konuştu.

"YOZGATSPOR TARİH OLMAZ"
Yozgatspor taraftarlarının hiçbir endişesi olmasın diyen Arslan,"Yozgatspor hiçbir zaman tarih olmadı. Bundan sonra da Yozgatspor tarih olmaz. Çünkü Yozgatspor’a sahip çıkan var. Tepki gösterenlerin aksine çok büyük bir sağduyulu ve gerçekten seven bir kitle var. Biz Yozgatspor’u gerçekten seven sağduyulu kitlelerin sesi olma adına bütün bu olumsuz davranışlara rağmen Yozgatspor’un başarısı için gayret etmeye ve çaba gösteremeye devam edeceğiz" dedi.

"BENDE BU TAKIMIN TARAFTARIYIM"
1968 yılından bu yana Yozgatspor taraftarıyım hem de Bozokspor’dan bu yana diyen Arslan,"Birileri kendinde ayrıcalık bulmasın. 50 yıldır Yozgatspor’un en iyi taraftarlarından birisiyim. Bunun verdiği sorumlulukla Yozgatspor’a sahip çıktık. Bundan sonrada sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hala ben Yozgatspor’un külfetini taşırım diyen birileri olursa devretmekten memnuniyet duyarız. Ama böyle bir ortam olmadığını artık herkesin görmesi lazım. Herkesin Yozgatspor’un huzuru ve başarısı için sesini kesmesi lazım. Eğer öyle olmazsa kimi getirirseniz getirin, hangi kadroyu kurarsanız kurun bu sezonu da kaybederiz. Yozgatspor’a bir sezon daha kaybettirmeye kimsenin hakkı yok" diye konuştu.

İÇ TRANSFERDE GÖRÜŞMELER TAMAM"
Üç yıldır büyük destekler veren Yozgat Valiliğinin desteği devam edecek. Sayın Bakanımızın, Milletvekillerimizin katkıları devam edecek. Kendilerine teşekkür ediyoruz diyen Arslan,"İç transfer noktasında ön görüşmeleri tamamladık. 25 Haziran Pazartesi gününden itibaren de bu transferleri gerçekleştireceğiz. Hoca noktasında düşündüğümüz 5,6 isim var. Bu hocalarla ilgili arkadaşlarımız raporlarını hazırlıyorlar. Bu raporlar yönetim kuruluna sunulacak. Ona göre bir isim belirleyip bir teknik direktörle anlaşacağız. Bugüne kadar iç transferi biz yaptık. Dış transferi de gelen Hoca’ya bıraktık. Pazartesi gününden itibaren hem hocayı hem de yeni gelecek oyuncuların transferlerine başlayacağız. Bu sezon da şampiyonluğa oynayan bir takım kuracağız. Bu takımın şampiyon olmasını herkesten çok ben istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.