Bolu Atatürk Stadyum'unda Yozgatspor 1959 FK - Akşehirspor arasında oynanan Play-Off 2. kademe karşılaşmasının normal süresi ve uzatma dakikalarında eşitlik bozulmayınca penaltı atışları sonrasında kırmızı siyahlı ekip rakibini 6-5'lik skorla yenerek adını TFF 3. Lig'e yazdırdı.

Yozgat sevdasından asla vazgeçmeyeceğini ve Yozgat halkının mutluluğu için her zaman gereken ne varsa yapacağını dile getiren Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan şampiyonluğu Yozgatlı hemşerilerine armağan etti. Kuruluşunun 60. yılında Yozgat'a böyle bir mutluluk yaşaymanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Arslan, "Bu şampiyonluk öncelikle tüm Yozgatlılara hayırlı uğurlu olsun. 19 yıllık bir hasret bugün son buldu. Yozgat uzun süredir böylesine mutlu bir gün yaşamamıştı. Dört yıldır bu şampiyonluğu kovaladık ama bugün zor bir karşılaşma sonrasında TFF 3. Lig'in kapısını araladık. Final karşılaşmaları her zaman stresli oluyor. Bugün de yine oyun penaltılara gitti. Ama bu sonuç kimseyi aldatmasın.Yozgatspor 3. Lig'i en çok hak eden kulüptü. Maçın başından sonuna kadar karşılaşmanın hak edeni Yozgatspor bugün. Büyün Yozgatlılara hayırlı uğurlu olsun. Yozgatspor'un 60. yılında Yozgat'a böyle bir mutluluk yaşattık. Bunun içinde ayrıca bir mutluluğu biz yaşıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Teknik Direktör İbrahim Baş, zorlu bir grupta mücadele vermenin yanı sıra kendilerine şampiyonluk yolunda inanmayan bazı kesimlerin olduğunu söyledi. Herşeye rağmen başarıya olan inançlarından vazgeçmediklerini söyleyen Baş, "Çok zorlu bir sezon oldu. Başlangıçta bize inanmakta zorlananlar oldu. Bizi benimsemekte zorlananlar oldu. Kurduğumuz takım belki çok detaylı değildi, herkese güven verecek bir takım gibi görünmedi ama biz bu çocukları biliyorduk. Çok güzel maçlar geçirdik. Final maçlarına geldik. Final maçları her türlü sıkıntının yaşanabileceği karşılaşmalar. Ama bu çocuklarla zor denilen şeyi, başkalarının inanmakta zorlandığı şeyi, beraber gerçekleştirdik. Tabiki burada büyük taraftarımızın, yönetim kurulumuzun hakkını teslim etmem gerekir. Bizi duaları ile yalnız bırakmayan insanların hakkını yok sayamam. Allah bize bu şampiyonluğu nasip etti. Çok mutluyum. Tüm Yozgat ve Yozgatlılara bu şampiyonluk hayırlı olsun" dedi.

Penaltı atışlarında kalesinde devleşen başarılı eldiven Cengiz Karaaslan öncelikle şampiyonluğun anneler gününde yaşanmasına dikkat çekti. Tüm Annelerin anneler gününü kutlayarak açıklamalarına başlayan Karaaslan, "Çok zor bir karşılaşma olacağını biliyorduk. Buraya da çok zor bir maratondan geldik. Buna rağmen biz inancımızın peşinden gittik. Şampiyonluk yaşayacağımıza tüm takım çok inanmıştı. Bu mutluluğu yaşamak içinde çok çalıştık. Play-Off il karşılaşmasını penaltılarla kaybettik. Ama inancımızın ve çalışmalarımızın emeğini bu gün aldık. Bu şampiyonluğu Yozgat hak ediyordu. Bizde Yozgat'ı hak ettiği bir yere taşımanın gururunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Yozgatspor'u hak ettiği yere taşımak adına sezon boyunca çok çalıştıklarını dile getirerek Yozgatspor taraftarının da büyük bir alkışı her zamanki gibi hak ettiğini söyleyen takım kaptanı Burak Altunay, "Öncelikle bu mübarek günde buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan tüm Yozgatspor taraftarlarından Allah razı olsun. Bizde karşılaşmadan galip ayrılmasını bildik. Yozgatspor artık profesyonel lig'de. Sezon başından beri biz inandık hocalarımızla beraber. Bu mutluluğu yaşamak adına çok çalıştık. Geçen hafta yaşadığımız şansızlığı bu hafta yaşamadık. Bu şampiyonluğu tüm Yozgat halkına armağan ediyoruz. Hepsinden Allah razı olsun" şeklinde konuştu.